Yaşadığınız Yerden Mutlu Değilseniz

Hiçbirimiz doğduğumuz yerleri seçemeyiz. Çoğumuz hayal ettiğimiz yerlere gitmeyi başarırken, yol aşamasında yine istemediği alanlara maruz kalabiliyor. Böyle zamanlarda nasıl daha iyi hissedebiliriz?

 0
Yaşadığınız Yerden Mutlu Değilseniz

Yaşadığımız yere dair ait hissetmeme duygusu, şehrin veya ortamın cezbetmeyişi, hayallerin çok arkasında bir ortamla baş başa kalmak... Bütün bunlar normal yaşantımızda gardımızı düşürebilecek güce sahip olabiliyor bazen. Ancak sahiden de sadece bu kadar mı? Hiç düşündünüz mü siz bu şehre gelmeden önce, burda yaşayanlar hayatlarındaki güzel enerjiyi neye borçluydu? Yoksa hep hayatından memnun olmayanlara mı baktınız? Bu ne kadar doğru? Hayallerinizin ortamına veya şehrine sahip olduğunuzda da kötü enerjili insanlara mı odaklanacaktınız yoksa sevginizi katlandıracak ışıkların peşinde mi koşacaktınız? İşte her şey tam olarak burada başlıyor.

 Şehirler,ülkeler,büyük kalılpların ve küçük detayların ötesinde sadeleştirilmiş şekilde düşünülürse, sadece bir çizgi ile yeri belirlenmiş haritalardan oluşuyor. Sizin haritanızda size hitap eden onlarca unsur bulabilirsiniz. Ancak ben hiçbir şey bulamadım diyorsanız, geçici süreliğine kalacak veya yaşamınızın tamamını geçireceğiniz şehrin sizin için nasıl aydınlık olabileceğini anlatacağım.

Sanat faliyetleri ülkenin dört bir yanında devam eden, büyük veya küçük farketmeksizin tiyatro salonlarına sahip şehirlerin sessiz kalmış hazineler olduğunu getirin gözlerinizin önüne. Her hafta bir tiyatro oyunu olması şart değil, bir sinema bileti, katılacağınız eğitici kurslar,müzik fotoğraf veya resim kursları haftanın belli başlı günlerini iple çekmenize olanak sağlayacaktır.

Şehrin güzelliklerini görmeye gittiniz mi? Yaşadığınız şehirde neler saklı biliyor musunuz? Nasıl bir tarih yatıyor ve sizden önce kimler burada ne gibi anılara sahiplik yaptı? Bunları görmek size dünyada yaşayan ve özellikle sevmediğiniz alanda bulunan tek insan olmadığınızı hatırlatacak ve sizin yalnızlık duygunuzu azaltacaktırç

İlgi alanınızda ün yapmış şehrinizde yaşayan insanları biliyor musunuz? Evet yaşadığınız yerde mutlaka inanamadığınız noktalara gelmiş ve başarı  olarak nitelendirilebilecek işlere imza atmış insanlar yaşadı. Onlar da sizin şehrinizden ve belki de zorluklarınızdan geçti. Sizler için iyi bir yol gösterici olabilir.

Şehrin güzel restoranlarında zaman geçirdiniz mi? Favori mekanınızın olması ve lezzetlerini sevdiğiniz bir restoran ayın veya haftanın belli başlı günlerinde orda iyi zaman geçirmenize olanak sağlarken mekan sahipleriyle yakınlık kurarak sosyalleşmenize de artı sağlarç

Kütüphaneler her şehrin kültüre açılan hazinesinin anahtarlarıdır. Bu anahtar sadece kullanmayı bilene verilir. Kütüphanelerde vakit geçirdikçe ne kadar çok konuyla ilgili kitap olduğunu görünce akışa kapılacak ve kendi hazinenizi oluşturmak için hevesleneceksiniz.

Kısacası görmek isterseniz güzel yönleri,istemezseniz en kötü yönleri çarpar yüzünüze şehrin. Sevmeye çalışın. Her şeyden önce kendinizi sevmeyi getirin aklınıza. Sabah kalktığınızda enerjisiz bir şekilde işlerinize koyulmak ve yaşadıklarınızdan zevk almamak başkasına değil sadece size kötü hissettirecektir. Toparlanın. Bunun bir akış olduğunu ve zamanla geride kalacağını her anın kıymetli olduğunu kendinize hatırlatın. 1 sene sonra dönüp kendinize baktığınızda geçiremediğiniz zamanlara üzülmeyin. En önemlisi de, insanlara sevginizi vermeyi ihmal etmeyin. Sevgi her şeyin ilacıdır. Hayvanlar, İnsanlar, Bitkiler kısacası tüm canlılar sevginizle beslensin. Ne kadar huzur dolu olacağınıza inanamayacaksınız. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sheva Ben Sheva. İlgilendiğim konularla ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak için buradayım