WhatsApp'ta Son Görülme ve Mavi Tikler Nasıl Gizlenir?

WhatsApp, uygulamada son görülen ve mavi onay işaretlerini gizlemenizi sağlar. Her iki özellik de uygulamasının gizlilik bölümünde ayarlanabilir.

 0
WhatsApp'ta Son Görülme ve Mavi Tikler Nasıl Gizlenir?

WhatsApp, size biraz gizlilik sağlamak için uygulamada en son görülen ve mavi onay işaretlerini gizlemenize olanak tanır. Bu özellikleri henüz fark etmediyseniz, şimdi deneyebilirsiniz. Her iki özellik de mesajlaşma uygulamasının gizlilik bölümünde listelenmiştir.

Her iki özellik de seçenek olarak sunuluyor çünkü mesajı okuduğunda başkalarının bilmesini istemeyen kullanıcılar var. Son görülen ve mavi tikleri nasıl etkinleştirebileceğiniz veya devre dışı bırakabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

WhatsApp'ta son görülme nasıl gizlenir

Adım 1: Son görülmenizi gizlemek istiyorsanız, WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar bölümüne gidin.

Adım 2: Şimdi Hesap bölümüne gidin ve Gizlilik üzerine dokunun. Kaydettiğiniz ayarlar ne olursa olsun, mesajlaşma uygulamasının hem mobil hem de web sürümü için geçerli olacağına dikkat edilmelidir.

Adım 3: Şimdi, Son Görülme seçeneğine dokunun ve Ayarı “Hiç Kimse” olarak değiştirin.

WhatsApp'ta mavi tik nasıl gizlenir?

Mavi tikleri gizleme işlemi benzerdir. Bu özelliği Gizlilik bölümünde bulacaksınız, ancak aynı adla bulamazsınız. WhatsApp, mavi tikleri devre dışı bırakacak bir Okundu Bilgisi seçeneği sunar. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Adım 1: Önce WhatsApp uygulamasına gidin ve Ayarlar bölümünü açın.

Adım 2: Şimdi, “Hesap” a gidin ve Gizlilik seçeneğine dokunun.

Adım 3: "Okundu bilgisi " seçeneğine ilerleyin ve sohbetlerde mavi tikleri gizlemek için devre dışı bırakın.

Kullanıcılar istedikleri zaman aynı işlemi takip ederek bu seçeneği aktif hale getirebilirler. Bahsedilen seçeneği devre dışı bırakırsanız, başkaları gönderdiğiniz mesajları okuduğunda mavi tik göremeyeceğinize dikkat edilmelidir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow