WhatsApp, web'de görüntülü ve sesli arama özelliğini sunmaya başladı

WhatsApp'ın, uygulamanın web sürümüne bir arama ve görüntülü arama düğmesi eklemeye çalıştığı söyleniyor.

WhatsApp, web'de görüntülü ve sesli arama özelliğini sunmaya başladı

ÖNE ÇIKANLAR

  • WhatsApp, web kullanıcıları için görüntülü ve sesli arama özelliğini kullanıma sunuyor.
  • Artık, özelliğin bazı web kullanıcılarına yavaş yavaş sunulduğuna inanılıyor.
  • Kullanıcılar, yeni özelliğin ekran görüntüsünü paylaşmak için Twitter'a gitti.

WhatsApp'ın, uygulamanın web sürümüne bir arama ve görüntülü arama düğmesi eklemeye çalıştığı söyleniyor. Artık, özelliğin bazı web kullanıcılarına yavaş yavaş sunulduğuna inanılıyor. Kullanıcılar, yeni özelliğin ekran görüntüsünü paylaşmak için Twitter'a gitti.

Guillermo Tomoyose adlı doğrulanmış bir Twitter kullanıcısı, en son WhatsApp özelliğinin ekran görüntüsünü paylaştı. Resimde, uygulamanın web sürümünde görünen üzerinde yazılı beta olan sesli ve görüntülü arama düğmelerini görebilirsiniz. Özelliğin Arjantin'de mevcut olduğunu söyledi.

Wabetainfo, Tomoyose'un iddialarını doğruladı ve bazı kullanıcıların, bu özellik yavaşça kullanıma sunulduğu için WhatsApp Masaüstü'ndeki sohbet başlığında Beta Sesli ve Görüntülü Görüşmeler tespit ettiklerini bildirdi. Ancak özellik izleyicisi, bir beta özellik olduğu için yalnızca çok az kişi tarafından kullanılabileceğini de doğruladı.

"WhatsApp, belirli kullanıcılar için beta çağrılarını kullanıma sunuyor, ancak maalesef bir beta özellik olduğu için çok az kişi tarafından kullanılabilir. Wabetainfo, şanslı olduğunuzu umuyoruz, ancak olmazsa endişelenmeyin: Her gün daha fazla kullanıcı bu etkinleştirmeyi alıyor ve şu anda WhatsApp Masaüstü daha yüksek bir önceliğe sahip, ”diye yazdı Wabetainfo.

Wabetainfo, özelliğin resmi olarak piyasaya sürüldüğünde nasıl görüneceği hakkında daha önce paylaşmıştı. WhatsApp özellik izleyicisi tarafından paylaşılan ekran görüntüleri, her arama aldığınızda veya WhatsApp web üzerinden arama yapmaya çalıştığınızda yeni bir pencerenin açılacağını gösteriyor.

Bunun dışında WhatsApp yeni bir daha sonra oku özelliği üzerinde çalışıyor ve beta güncellemeleri sırasında izleri defalarca ortaya çıktı. Waberainfo'ya göre WhatsApp, Arşivlenmiş sohbetlerin geliştirilmiş bir sürümü olan Daha Sonra Oku özelliğini geliştiriyor. "Arşivinize bir sohbet eklendiğinde, kesintileri azaltmak için arşivlenen tüm sohbetler otomatik olarak sessize alınacağı için kullanıcı ondan bildirim almaz. Sohbet listenizin en üstüne eklenen yeni Daha Sonra Oku hücresini zaten göstermiştik. "Daha Sonra Oku" yu açarken değişiklikleri tanıtan bir sunum afişi buluyoruz. Bu güncellemede, özellik henüz yerel olarak mevcut olmasa bile, WhatsApp bu bölümü iyileştiriyor ve kalıcı bir mesajla Daha Sonra Oku'nun amacının ne olduğunu gösteriyor .