Uzaylıların Yeryüzüne Ziyareti

Kocaman bir evrenin içinde tek canlı yüksek formun insan olup olmadığı uzun süredir tartışılmakta olan bir konu. Kimine göre kesinlikle olan bu ihtimal kimine göre imkansız. Peki Harvard'lı bilim insanının sansasyonel açıklaması neydi ve dayanakları nelerdi? Hepsi ve daha fazlası haberin devamında yer almakta, iyi okumalar dilerim.

 0
Uzaylıların Yeryüzüne Ziyareti

Uzaylılar var mı? Niyetleri kötü mü(!)? Bizlerden üstün mü? Dünyayı istila edecekler mi gibi sorular defalarca kez gündeme gelmiş hatta bunların üzerine birçok filmler de çekilmiştir. Fakat son dönemlerde özellikle yurt dışında bu konular ve bunun üzerine yapılan tartışmalar çok fazla arttı. Peki bu hep yapılan tartışmayı harlayan şey ne idi?

Stephan Hawking'e yakınlığı ile de bilinen Harvard'lı bilim insanı Avi Loeb'in 26 Ocak tarihinde çıkarttığı kitabında anlatılanlar yine bilim dünyasında gündeme oturdu. Daha önceleri de bazı varsayımların olduğu fakat doğrulanamadığını düşünenlere kanıt olarak ise 2017 yılındaki ''Oumuamua'' adlı gizemli nesneyi okuyucularına sunuyordu. Bu nesnenin bazı açıklanamayan yanlarının olduğunu ve bunun bizleri uzaylıların varlığına götüreceğini düşünüyordu.

Peki Bu Gizemli Nesneyi İlginç Kılan Ne?

Normalde gökbilimcilerin bunu bir kuyruklu yıldız olarak varsaymaları ve sonradan kuyruğunun olmadığını öğrenmeleri (şaka gibi gelebilir ama değil) ve bilim insanlarının keşfettikleri olağan dışı itme ve çekme kuvvetlerinden kaynaklanan akış şüpheleri arttırmış ve bu gizemli nesne üzerine düşündürmüştü.

Eski Haberler

Eski haberlere şöyle bir göz gezdirdiğimizde bu konu hakkında o kadar çok mantıklı ve mantıksız bilgi var ki. Sadece bir kısmını sizlere aktarıp sizlerin de hangi kanıda olmak istediğinizi düşünmenizi isteyeceğim. Uzaylıların insan formuna dönebildiği ve gözlerinin normalden daha ayrık olduğu, üstün teknolojiler ile dünyaya birçok kez iniş yaptığı ve fotoğraf makinesinin flaşından çok korktukları daha önce yapılmış haberlerde yer bulmuştur.

Dipnot: Bilim insanları bu süreçleri yavaş ilerlettiğinden ''Oumuamua'' hakkında ya sonuca varamadılar ya da tamam öğreneceğimizi öğrendik deyip vazgeçtiler.

Sizce uzaylılar var mı ve yeryüzüne ulaştılar mı?

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow