ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

Üniversite öğrencilerinin merakla cevabını beklediği soru: üniversiteler açılacak mı? Pandemi sebebiyle yaklaşık 1,5 senedir okula gidemeyen üniversite öğrencileri okullarının açılmasını istiyor.

ÜNİVERSİTELER AÇILACAK MI?

2019 Senesinin sonunda başlayıp tüm dünyaya yayılan covid-19 virüsü sebebiyle tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de eğitime ara verildi ve online eğitim sistemine geçildi. Online eğitimin verimli olup olmadığı tartışılır. Fakat biz sorunumuza dönelim. Yaklaşık 1,5 senedir okullarına gidemeyen üniversite öğrencileri artık okullarının açılmasını istiyor. Bugün de yks tercih işlemlerinin açıklanmasıyla tekrardan gündeme giren bu sorunun herkes cevabını bekliyor.

Cumhurbaşkanı yaptığı kabine toplantı sonrası 13 Eylül tarihinde ilköğretim ve ortaöğretim okullarının açılacağını duyurmuştu. Fakat sonradan okullar açılsa bile virüsün  seyrine göre tekrardan online eğitime geçebiliriz denilmişti. 

YÖK başkanı Prof. Dr. Erol Özvar bu yıl tüm önlemler ve duyurular dikkate alınarak üniversitelerde örgün eğitime geçiş yapacağız dedi. 

Peki siz ne düşünüyorsunuz?