TÜRKİYE NORVEÇ KARŞISINDA

Dünya Kupası Avrupa Elemelerine muhteşem bir başlangıç yapan fakat ardından inanılmaz kötü ve başarısızlıklar yaşayan milli takım çalkantılı bir sürece girmişti. Bakalım buradan nasıl çıkacağız.

TÜRKİYE NORVEÇ KARŞISINDA

Teknik Direktör Değişikliği

Muhteşem anlar ve bizlerde heyecan uyandıran ve büyük umutlar beslediğimiz jenerasyon açıkçası son dönemlerde tam tersi bir etki yaratmıştı. Sebeplerine daha önce yer verdik isterseniz oradan okuyabilirsiniz yeniden değinmeyeceğim. Fakat federasyon bu konuda kara bulutları dağıtmak için yeni teknik direktör olarak Stefan Kuntz'u getirdi. Bizim gibi futbolda ekol olması beklenen bir ülke milli takımı için yanlış bir tercih olduğunu düşünsem de umarım yanılırım.

Kadroların Güçleri

Milli Takımımızda stoperlerimizin çok iyi bir form durumunda olması bizler için harika bir haber. Sağ bek konusunda da içimiz rahat olsa da sol bek konusunda içim hiç rahat değil. Orta saha rotasyonunda DOS ve OOS bölgelerinde pek bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Özellikle de Hakan Çalhanoğlu'nun şu anki formunu görünce ve buna Berkan Kutlu'yu da defansif anlamda ekleyebiliriz. Fakat eskilerin 8 numara diye tabir ettiği box to box oyun kurucu orta saha için yine defolu olduğumuzu söyleyebilirim. Kanatlarda özellikle Cengiz ve Kerem'in bu sezon inanılmaz bir form yakalamaları bizim için bir şans. Forvet konusunda formda bir Halil Dervişoğlu'na sahibiz fakat bakalım Kuntz'un kararı ne olacak. Kale konusunda ise kadrodaki tüm kalecilerimiz çok yetenekli kim oynarsa oynasın içim rahat.

Son Durum

Norveç konumu itibari ile dirençli ve temkinli bir oyun oynayabileceğini düşünüyorum. Bizim içinse malesef değişken bir durum söz konusu yenilgi durumunda artan kara bulutlar ve galibiyet durumunda ise unutulan problemler görebiliriz. Fakat şu an tek önemli nokta alınacak puanlar ve gidilecek bir turnuva. Haydi Milli TAKIM