TÜRKİYE EKONOMİSTLER PARTİSİ

Ekonomimizdeki olumsuz tüm bu göstergeler, bir problemin olduğunu gösterdi. Problem varsa, problemin çözüm yollarını bulma esası da olduğundan; demek ki artık Türkiye' de ekonomistlerin bir araya geldiği ve çoğunluk olduğu "Türkiye Ekonomistler Partisi" ni kurma vakitleri geldi.

 0
TÜRKİYE EKONOMİSTLER PARTİSİ

Güzel ülkem Türkiye' de, doların on liraya yaklaşması ve euronun oniki liraya yaklaşması ile ekonomide tehlike çanları çalmaya başladı. 

Zaten günlük yaşam çok zor, bunu hayat içinde cidal veren herkes biliyor. Eskiden meşhur market zincirlerine alışverişe çocuklarıyla giden vatandaş, artık yanına çocuklarını alıpta rahat rahat alışveriş yapamıyor. Çünkü cebindeki para ile, yavrularının canları çeken istedikleri şeyleri alamam endişesi var.

Zaten vatandaşın kendisi dahi markette uzun uzadıya duramıyor. Çünkü cebinde yüz TL varsa şayet bir poşet dolmadan "game over" yani marketten çıkmak zorunda kalıyor. Paran kadar veya kredi kartının limiti kadar alışveriş hakkın var bu ekonomik market oyununda. Ekonomi " finished him vatandaş". 

Tüm bu göstergeler, bir problemin olduğunu gösterdi. Problem varsa, problemin çözüm yollarını bulma esası da olduğundan; demek ki artık Türkiye' de ekonomistlerin bir araya geldiği ve çoğunluk olduğu " Türkiye Ekonomistler Partisi" ni kurma vakitleri geldi. Siyasi hayata; ayakta dik duran vaatleri ile girebilecek, doları ve euroyu iki TL ye düşürebilecek, ekonomiyi düzeltebilecek böyle bir parti ilk seçimin zirve kazanan partisi olur. Partinin adı ve amblemi benden, gerisi artık bu ülkenin ekonomi üzerine üniversitelerinde okumuş, ekonomist mezun ve akademisyenlerde.

Eğer ekonomistler böyle bir parti kuramayacaklarsa, havuz başı toplanacakları bir fikir teatisi partisine bile razıyım. Çünkü artık bu ülkenin ekonomistlerini bir arada çözüm sunarken duymak ve görmek istiyorum.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi