Türk Pop Müziğinin Altın Çağı

Türk pop müziği 90’larda altın çağını yaşamıştır. O dönemde yapılan parçalar tazeliğini hiç yitirmemiştir. Aynı istek ve aynı heyecanla dinlediğimiz bu şarkıları anmaya ne dersiniz?

 0
Türk Pop Müziğinin Altın Çağı
Türk Pop Müziğinin Altın Çağı

                 Türk pop müziği doksanlı yıllarda altın çağını yaşamıştır. Her dinlediğimizde aynı heyecanı aynı isteği duyduğumuz parçalardır bunlar. Her zaman popülerliğini yitirmeyip akıllarda yer edinmiştir.

              Levent Yüksel, Sertap Erener, Nazan Öncel, Hakan Peker, Mustafa Sandal, Yonca Evcimik, Bendeniz, Burak Kut, Aşkın Nur Yengi, Suat Suna, Mirkelam, Deniz Arcak gibi isimler bu dönemin temsilcilerindendir.

                  1991 yılında çıkardığı albümle kitleleri peşinden sürükleyen Yonca Evcimik büyük bir çıkış yapmıştır. "Abone " isimli bu albümü 2.800.000 adet satmıştır. Yonca Evcimik'in daha sonra çıkardığı albümlerin toplam satış sayısı bu albümün sayısından fazla değildir, yani önüne geçememiştir. Albüme ismini veren Abone isimli parça Türk pop müziğinin miladı olarak bilinir. Abone şarkısının sözleri Aysel Gürel'e, müziği Garo Mafyan'a aittir.

           

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow