TİKTOK

Günümüzde her alanda olduğu gibi, sosyal medyada da ilerlemeler var. Birçoğuna girebiliyoruz, birçoğunu izleyebiliyoruz, bazılarını ise hiç bilmiyiruz haberimiz yok ama onlar var.

TİKTOK

Günümüzde her alanda olduğu gibi, sosyal medyada da ilerlemeler var. Birçoğuna girebiliyoruz, birçoğunu izleyebiliyoruz, bazılarını ise hiç bilmiyoruz haberimiz yok ama onlar var.

2000 li yıllar başlamadan bir veya iki yıl önce mynet hayatimıza girmişti. İnternet, ülkemizde birçoklarımız için yeni doğmuş bir bebek gibiydi. İnternet kafeler yayılmaya başladı. Okul ödevlerimizi internetten araştırır hale geldik. Ansiklopedi, kütüphane kavramları birçogumuz için son demlerindeydi.

2010 yıllarına yakın blog ve blogger kavramları ile bir küçük blog sahibi dahi oldum birçokları gibi. Youtube ise ayrı bir boyuttu. 2019 da artık izlemekten sıkılıp bir iki video dahi yükledim youtube'a Oğlumla ilgili. Junior youtuber' sın sen dedim kendi kendime. Vine' lar izlemeye doyulmayanlardı.

İnstagram ve twitter da girdiklerim arasındaydı. Whatsap ta unutulmamalı tabi ki. En nihayet zirve şu an tiktok gibi.

Ülkemizde tiktok kullanımı cok revaçta. Ben izleyenler arasındayım. İçerik üretip daha aktif kullananları ise takdir ediyorum. Her ne kadar eleştirenler de varsa, bir varlık olarak hayatımıza girmiş durumda.