TEORİ

Bir toplantıda tek bir sorun ele alınacak, sorun daha önceden bildirilecek ve her temsilci bu toplantıya hazırlıklı gidecek. Toplantı anında her temsilci özel kabinlerde bulunacak, temsilci konuşmasını yaptığında, ülkesi ve ismi bilinmeyecek. Sadece fikirler öne çıkacak

TEORİ

Dünya üzerindeki tüm ülkelerin; dünyanın gelecekteki ortak problemleri adına, her defasında farklı bir ülkede bir araya geldikleri toplantılar silsilesi.

Bu toplantılara her ülkeden; siyasetten uzak, tarafsız ve adil bir seçilmiş kişi katılacak. 

Bir toplantıda tek bir sorun ele alınacak, sorun daha önceden bildirilecek ve her temsilci bu toplantıya hazırlıklı gidecek.

Toplantı anında her temsilci özel kabinlerde bulunacak, temsilci konuşmasını yaptığında, ülkesi ve ismi bilinmeyecek. Sadece fikirler öne çıkacak.

Örneğin; ilk toplantı konusu: pandemi ilan edilmesine neden olan covid 19 virüsü. Geçen sürede virüs için neler yapıldı ve insanlığı kurtarabildik mi bu tehlikeden. Bundan sonra bu virüs vb olayda dünyanın ortak bir acil eylem planı var mı? Başımıza bu gibi olaylar gelince insan kaybı vererek mi savaşıcaz, yoksa hazırlıklı olup az zayiatlı bir mücadeleye mi giricez? Her ülke kendi seçim politikasında ortak dünya sağlığı için programlar ve vaatler sunacak mı? Dünya ortak sağlığı için ortak fonlar oluşturulacak mı? Sağlık bir numaralı gündem maddesi olacak mı dünyamızda?...