TAKİP ETMENİZİ ÖNERDİĞİM 5 YOUTUBE KANALI

Youtube hayatımızın önemli bir parçası ve orada takip ettiğimiz kişiler ise ister istemez hayatlarımıza dokunuyor ve değiştiyior. ben benim hayatımı iyi yönde değiştiren 5 youtube kanalını bugün sizlere önermeye geldim! hadi başlayalım.

 0
TAKİP ETMENİZİ ÖNERDİĞİM 5 YOUTUBE KANALI
TAKİP ETMENİZİ ÖNERDİĞİM 5 YOUTUBE KANALI

Herkese merhaba arkadaşlar bugün ise sizlere cidden ilham verici olan ve hayatımda da severek izlediğim, öğrendiğim ve yaşamımda izlediğim kanallardan öğrendiğim şeyleri kullandığım, bana faydalı gelen youtube kanallarını paylaşmaya karar verdim. Bunun nedeni ise son zamanlarda çoğumuzun youtube kullandığı bir zamandayız ve yeni içerikler arıyoruz, yeni şeyler görmek istiyoruz, faydalı şeyler. ben ise bugün bunun için buradayım, birbirinden farklı içerikleri ile hayatıma renk katmış 5 youtube kanalını bugün sizlere tanıtacağım!. Hadi başlayalım!

1-) PSYCH2GO

Psikolojiyi ve psikolojinin etkilerini seviyorsanız bu kanal tam size göre. bu kanalda birbirinden renkli psikoloji ile bağlantılı video bulabilmeniz mümkün, gerek mental sağlık olsun, gerek ise kişilik tipleri veya zihinsel hastalıklar ve onların çözümleri gibi bir çok video bulunmakta. kendi bulunduğunuz ruhsal durumlar ile nasıl başa çıkabilirsiniz? ya da ruhsal durumuz nedir bunları öğrenmek isterseniz bu kanal size istediğiniz şeyi verecektir. şahsen ben psikolojiye meraklı bir insan olarak bu kanalı çok seviyorum ve bana bir çok şey öğretmiş bulunmakta. sadece psikoloji değil diğer insanların yaşadığı durumlarla ilgili de pek çok şey öğreniyoruz bu kanal sayesinde. insanların kafasının içinde neler döndüğü ve kendi kafamızın içinde dönen şeylere daha yakından bakma fırsatı buluyoruz. gerçekten faydalı bir kanal, göz atmanızı ve abone olmanızı öneririm.

2-) Evrim Ağacı

 bu kanal ise yine bilimi ve onun öğretilerini konu alıyor, youtube kanalının yanında ayrıca çok bilgilendirici makalelerinin de bulunduğu bir web siteleri mevcut, düzenli olarak gündeme gelen bilimle alakalı konuları videoya alan bu kanal bana hayatımda çok şey katmıştır. Gerek Çağrı Mert Bakırcı'nın mükemmel anlatışı ve konuları ele alışı olsun gerek ise bilime bakış açısı olsun, bana hayatıma büyük bilgiler katmış bulunmakta, bilimde gelişen yeni haber ve olguları izleyici ve okyucu kitlesine gerçekten verimli bir biçimde aktaran bu kanalda hoşunuza gidebilecek oldukça ilginç videolar bulunmakta, bilimde ortaya çıkan şaşırtıcı haberlere bizlerin de anlayabileceği şekilde aktarmaları ve anlayamadığımız olaylara açıklama getiriş şekillerini ben çok seviyorum, bilimle ilgili pek bir şey bilmeseniz bile bu kanalı izlemeyi alışkanlık haline getirince hem bir yandan öğreniyor ve gelişiyor diğer yandan ise eğleniyorsunuz. abone olunması gereken önemli kanallardan biri olduğunu düşünüyorum eğer bilime ve uzaya merakınız var ise.

3-) JAPON HAMZA

sanırım benim en sevdiğim Türk içerik üreticilerinden biridir japon hamza. Bana gerçekten ilham veren gerek mizahını gerekse kurduğu cümlelerini gerçekten sevdiğin biri. japon hamza Japonya doğumlu bir Türk kardeşimiz anası babası Türk ama kendisi japonyada doğmuş biri. tam adı hamza aydın ve kendisi dünyanın çeşitli ülkelerini gezmeyi seviyor. Benim en sevdiğim özelliği sanırım bir anda çantasını ve pasaportunu alıp bir ülkeden bir ülkeye kendini savurması ve bunu yaparken fazla düşünmemesi, başıma ne gelir? tehlikeli olur mu? ölür müyüm? gibi şeyleri bir kenara bırakıyor ve maceranın ortasına pıt diye atlıyor. bizler ise hamzanın bu yolculuğuna youtube sayesinde göz atabiliyoruz. içerikleri gerçekten eğlendirici, gittiği ülkelerde yaşadığı maceralar, hayatta kalma savaşı -evet cidden çok savaş veriyor bazı zamanlar, kanala girdiğinizde fark edeceksiniz.- ve bunlarla eğlendirici kişiliği ve gülümsemesi ile baş etmesi bana cidden ilham veriyor, başına gelen korkunç olayları bile gülerek anlattığını görüyorum ve bu bana bazı şeyleri düşündürtüyor. japon hamzanın yaklaşık olarak 2 veya 3 senelik abonesiyim. Kanalını 2017'de kurmuş olsa da bana göre bu kadar kısa zamanda çok gelişme gösterdi ve gerek bizlere gerek ise kendine oldukça deneyim kattı. Umarım böyle güzel ve özgün içerikler üretmeye devam edersin Hamza çünkü inan bizler izlerken çok zevk alıyoruz!. Abone olmanızı öneririm, pişman olmayacaksınız.

4-) DIY PERKS

teknolojiyi sever misiniz? ekranlar, bilgisayarlar, kasalar, ışıklar... bu adam onların son elektronik bükücüsü. Ne demek mi istiyorum? laptopa ikinci bir ekran takmak -evet bir ekranın üstüne başka bir ekran takarak tek ekranı ikili altlı üstlü ekran yapmaktan bahsediyorum- ya da bir kulaklığı hoparlör yapmaktan, ya da ne bileyim bir laptopun içini söküp içindekileri kasaya dönüştürmekten bahsediyorum. bu adam tüm elektronik aletler ile birbirinden çılgın şeyler yapıyor ve ortaya bir şaheser çıkarıyor. ciddi anlamda şaheser... izin verin kanala abone olmadan size bir kaç görsel örnek göstereyim;

şimdi ne demek istediğimi anladınız değil mi? böyle craft videoları seviyorsanız ve teknolojiye merakınız var ise kesinlikle izlemeniz gereken ve abone olmanız gereken kanallardan biri olduğunu düşünüyorum belki sizlere de ilham verir ve sizler de evlerinizde bir şeyler deneyebilirsiniz! önerdiğim kanallardan biridir..

gelelim son kanalımıza;

5-) THE CODİNG TRAİN

Kodlamaya merakınız var mı? veya öğrenmeye hiç çalıştınız mı? sıkılıp yarıda bıraktığınız da olmuştur elbet... ama sadece izlemekle bile öğrenebilecek bazı önemli kurallar vardır yazılımda. izleyerekte öğrenilebiliyor çoğu şey ve bu kanal size kodlamayı izleyerek sevdirecek buna eminim. kanaldaki her video çok açıklayıcı ve yazılımı&kodlamayı sizlere  anlaşılabilecek bir dille, kolay bir anlatımla öğretiyor, isterseniz öğretici ile birlikte bilgisayarınızın bir köşesinde onun yaptıklarını da deneyerek interaktif bir öğrenim şekli geliştirebilirsiniz. böylece kendinize şu karantina dönemlerinde faydalı bir şeyler de katmış olursunuz. yazılıma merakınız varsa bu kanal tam size göre! hem öğretici hemde kolay bir dille öğretiyor. abone olmanızı öneririm :3. 

evet arkadaşlar bugün de önerilerimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz, umarım yaptığım kanal önerileri hoşunuza gider ve hayatınızda faydalı bir eklentim olmuştur ve umarım bu videolar hayatınıza olumlu bir biçimde yansır. bir daha ki öneri blogunda görüşmek üzere kendinize iyi bakın :3 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Melldiems profesyonel bir yazar değilim, hiç bir şeyde profesyonel değilim. ama hayatta bu demek değil midir? yüzmeyi yeni öğrenen bir balığım ve okyanusu keşfetmeye çalışıyorum. korkusuzca. ilerleyerek. kendimce bazı şeyler yazacağım ve size ulaşmaya çalışacağım. umarım ulaşabilirim ve umarım bu okyanusta yüzerken yanımda bir kaç arkadaş edinmiş olurum, kelimelerimle...