Sosyal Uygulama Clubhouse Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yakında kendinizi onu kullanırken bulursanız, Clubhouse hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Sosyal Uygulama Clubhouse Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Clubhouse'u şimdiye kadar duymuş olabilirsiniz. Yakında kendinizi onu kullanırken bulursanız, Clubhouse hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Clubhouse nedir?

Kısaca: Clubhouse, ses tabanlı bir sosyal medya uygulamasıdır. Şirket kendisini "her yerde insanların konuşmasına, hikayeler anlatmasına, fikir geliştirmesine, arkadaşlıkları derinleştirmesine ve dünyanın her yerinden ilginç yeni insanlarla tanışmasına olanak tanıyan [sese dayalı yeni bir sosyal ürün türü" olarak tanımlıyor.

Temel olarak, farklı sohbetlere, farklı konularda, canlı, serbest akışlı bir podcast'e benzer bir şeye girip çıkabilirsiniz. Sadece dinleyebilir veya düşüncelerinizi dahil etmeyi seçebilirsiniz. 

Vogue, uygulamanın deneyimini "canlı podcast tarzı konuşmaların, panel tartışmalarının, ağ oluşturma fırsatlarının (bazı bilgili insanlar zaten" etkileyiciyi "moderatör" için değiştiriyor) ve avantajlı çoklu oda kullanımının (kilitli ve özel seçenekler) bir araya getiren baş döndürücü bir deneyim olarak tanımladı. 

 En dikkat edici özelliklerden birisi sesin kaydının uygulamadan çıkmaması , konuşmaların kaydı yoktur kaydedilmezler.

Clubhouse'u kim kullanır?

Uygulamanın etrafında gezinin ve Oprah, Kevin Hart, Drake, Chris Rock veya Ashton Kutcher gibi insanları duyabilirsiniz. Hatta sohbet bile düzenleyebilirler. Bazı açılardan, bu Clubhouse'un cazibesinin bir parçasıda  ünlü ve güçlü insanlarla yapılan gösterişsiz sohbetleri duyma ve hatta bunlara katılma şansı elde edersiniz. 

Ünlülerin dışında, uygulama görünüşte seçkin bir müşteri olarak gördüğü kişilere odaklanıyor. Geçen yıl piyasaya sürülmesinden sonra Silikon Vadisi türleri için bir tür statü sembolü haline geldi. Görünüşe göre sadece davetle ilgili olan şey oldukça ciddiye alınmıştı.

Paul Davison ve Rohan Seth, uygulamayı geçen yıl buldu. CNBC'ye göre, Mayıs ayına kadar, o zaman sadece 1.500 kullanıcısı olmasına rağmen değeri yaklaşık 100 milyon dolardı.

Clubhouse'a nasıl davetiye alırsınız?

 Clubhouse'a davet olmadan katılamazsınız. Yine de bir iPhone kullanıcısıysanız, bu tür bir şey ilginizi çekiyorsa, uygulamayı indirebilir ve bir kullanıcı adı ayırabilirsiniz. Ancak uygulama, görünüşe göre yakında   dahada genişlemeyi  planlıyor. Bunu henüz iki nedenden dolayı yapmadığını söylüyor: Yavaş yavaş topluluk oluşturmak istiyor ve daha çok sayıda insanı idare etmesine yardımcı olacak özellikler hazırlamak istiyor.

Uygulamanın sitesinde, "Herkes için Kulüp Binası inşa ediyoruz ve bunu mümkün olan en kısa sürede dünyaya sunmak için çalışıyoruz," yazıyor.