Sosyal Medyanın Zararları

Sosyal medya özsaygımızı tamamen kaybettiğimiz ve depresyona kadar yol açabilen türler içerir. Bu mecralarda fazla vakit geçirdiğiniz taktirde psikolojiniz olumsuz yönde etkilenerek güçsüz bir insan olabilirsiniz. Bunları önleyebilmek tamamen sizin elinizdedir.

Sosyal Medyanın Zararları

Sosyal medya hayatımızın merkezine kolaylıkla oturtarak sağlığımızı ve özgüvenimizi kaybettiğimiz platformlar içerir.

Nasıl mı?

İncelediğiniz fotoğraflar aslında sahip olabileceğiniz şeylerden oluşur. Fakat sizler daha fazlasını isteyip bunlara sahip olamayınca doğal olarak özgüveninizin zedelenmesine yol açıyorsunuz.

İzlediğiniz videolar genellikle gerçeklikle alakası olmayan ya da insanların içine girildiğinde yarası olduğu halde belli edilmeyen birbirinden farklı gruplar içerir. Sosyal medya gerçekliği dışa vuran bir platform değildir. İnsanların sadece mutlu ya da yalan yanlarını gördüğünüz ve yaşantısından bir haber yorum yaptığınız yerdir.

Okuduğunuz yazılar, sizi siz yapan şeyler değildir. Tabii sizi geliştirecek bir çok site mevcuttur bunları okuyarak ciddi anlamda iyileşebilirsiniz fakat bazı yazılar da vardır ki ben yapsam ne olur acaba diye düşündüğünüz. Sosyal medya da yayımlanan her şeyi yapmak zorunda değilsiniz.