Sıfırdan ingilizce öğrenmiş birinden tavsiyeler

Bu yazımda size nasıl sıfırdan ve az maliyetle ingilizce öğrenip konuşmaya başladığımdan bahsedeceğim.Ancak unutmayalımki bunlar kişisel tavsiyelerdir.Siz farklı yollarla da öğrenebilirsiniz.Ben sadece ipuçları bırakacağım.

Sıfırdan ingilizce  öğrenmiş birinden tavsiyeler

Düşük maliyetle sıfırdan ingilizce öğrenmek

Merhaba size şimdi sıfırdan düşük maliyetle nasıl ingilizce konuştuğuma dair küçük bir yazı hazırlayacağım.Lise öğrencilik hayatım başarılı geçmesine rağmen öğrnciliğimde ingilizceyi pek önemsemedim.Bu yüzden de üniversite düzeyindeyken ingilizce öğrenmeye odaklandım.

-Öncelikle grameri bir süre ertelenebilir.En azından ben öyle yaptım.İlk olarak ingilizcede en çok kullanılan 100 kelimeyi ezberleyerek başlayın.Bununla birliktede;

-Okuyun arkadaşlar.Anlamasanızda ilk başta başlangıç düzeyinden okumaya başlayın.Okuyacağım şeyi nasıl bulacağım diyorsanız bu sayfanın yanına bir sekme daha açıp beginner düzeyi İngilizce hikayeler yazın.Bu sayede kitap alıp ek masraf yapmak zorunda kalmazsınız.Teknoloji çağındayız.

-Duolingo:Size başlangıç için günlük ingilizce çalışma alışkanlığı kazandıracak güzel bir uygulama.Lütfen serinizi  aksatmayın.

-Evet bir temel attığımıza göre artık biraz da you tube kanallarından faydalanarak 1. seviyede ifadeleri günlük konuşmaları içeren kanalları seyredin.Kanal ismi yazmayacağım çünkü seviyeler çok değişken.

-Güzel ilerlediniz tebrikler.Sırada gramer var , Özer Kirazın videoları var.Eğer alabilirseniz sanırım kitabıda vardı ancak ben kitabı kullanmadım.Sadece yorumlarını gördüm.Bu yüzden incelemeden almayın

-Son olarak bu maalesef tüm bütçeler için uygun değil.Camblyden bahsediyorum.Ben kullanırken gerçekten çok faydalı oldu.Tabi parayı ben değil abim vermişti:)

Alternatifi yok mu var tabiki :)İngilizce günlük tutmak.Gerçekten işe yarıyor.

Artık bundan sonra ne kadar geliştireceğiniz size kalmış başlangıçtan sonra orta ve ileri seviye hikayeler okuyarak ilerleyebilirsiniz:)

Not:Eğer sorunuz olursa yorumlara yazın lütfen.Elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.