Sevmek mi ? Sevilmek mi ?

Bu makaleyi beraber yazalım. Önce ben düşüncelerimi söyleyeyim. Sonra siz de yorumlarda tamamlayın. Ne dersiniz ? Haydi başlayalım. Biraz aşktan bahsedelim. Aşk nedir? Bir kimseye ya da bir şeye karşı duyulan aşırı sevgi ve bağlılık duygusu, diyor TDK. Peki sevmek ? Sevmek, sevgi ve bağlılık duymak anlamına gelmektedir. Sevmek inanmaktır. Sevmek yaşamaktır. Sevdiğini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktır. Peki ben neyi tercih ederdim ?

Sevmek mi ? Sevilmek mi ?

Sevmektense sevilmeyi tercih ederim. Neden? Çünkü karşılığında sevilmeden sevmek, içinde bulunulması sefil bir durumdur.
Eşiniz veya erkek/kız arkadaşınız sizi sevmiyorsa, başlangıçta o kadar da önemli görünmeyebilir. Hatta şöyle şeyler söyleyebiliriz; "Beni benim seni sevdiğim kadar sevmesen de umurumda değil. Ben yine de seni seviyorum."
Ama zamanla, en azından benim için bu durum incinme, öfke ve kırgınlık gibi bir dolu olumsuz duyguya yol açacaktır.
Birine bütün sevginizi  verdiğinizde ve karşılığında aldığınız şey nezaket ve şefkat olduğunda, nasıl incinmezsiniz? Zaten iyi arkadaşlarınızdan nezaket ve düşünce alıyorsunuz, partnerinizden daha fazlasını bekliyorsunuz.
Yani demem o ki sevilmek daha güzel ama en güzeli birbirini sevebilmek.
Önemli olan birini bulmak değil, birbirini bulmaktır.

Peki ya sizce ?