SEPAŞ

Elektriğin evlerimize ulaşımında ise, şu anda birçok özel şirket aktif durumda. İstanbul anadolu yakasında Ayedaş, İzmir de Gediz elektrik, İstanbul Avrupa yakasında Clk Boğaziçi Elektrik vb. Bolu ilinde ise şu anda Sepaş elektrik şirketi bu görevi yürütmektedir. Sepaş elektrik; elektriğin dağıtımını, bireysel veya kurumsal abonelik işlemlerini, abonelik kapama veya sonlandırmalarını, fatura okuma ve faturanın kullanıcılara ulaşmasından sorumlu.

SEPAŞ

Elektrik olmazsa olmazlarımızdan. Her ihtiyacımızda o var. Banka, kamu, sanayi birçok genel alanda ve bireysel olarak evde elimiz ayağımız.

Elektriğin üretildiği; barajlar, rüzgar enerjileri, termik santraller vb. ülkemizde mevcut.

Elektriğin evlerimize ulaşımında ise, şu anda birçok özel şirket aktif durumda. İstanbul anadolu yakasında Ayedaş, İzmir de Gediz elektrik, İstanbul Avrupa yakasında Clk Boğaziçi Elektrik vb.

Bolu ilinde ise şu anda Sepaş elektrik şirketi bu görevi yürütmektedir. Sepaş elektrik; elektriğin dağıtımını, bireysel veya kurumsal abonelik işlemlerini, abonelik kapama veya sonlandırmalarını, fatura okuma ve faturanın kullanıcılara ulaşmasından sorumlu.

Çok güzel bir görevi icra etmekte olan Sepaş Elektrik Şirketine 2 adet ufak öneri sunmak istiyorum. Bu önerilerim kullanıcıların lehine. Birinci önerim Sepaş Şirketinin tek başına kolayca yapabilceği bir olay. İkincı önerim farklı kurumlarıda ilgilendirdiğinden biraz zor ama yaşlı kullanıcılar için çok faydalı.

İlk önerim; faturalarda ismin orta tarafında büyük rakamlarla yuvarlak içinde herkesin  görebileceği tarzda son kullanım TL si gözükmekte fakat bunun yanına aynı büyüklükte geçmiş borçların toplamını gösteren yuvarlak içinde rakamın yazılması  Çünkü geçmiş borçların şu andaki gibi ufak olarak ortanın en altlarına yazılması, vatandaşın bu borcu görmeyerek takip edememe sonucu ödeyememesine neden oluyor. Bu borç sonucu elektrik kesilmesi ile ilk mağduriyet daha sonrasında ise açma kapama bedeli ile yaklaşıķ 30 TL olabilir; ikinci bir mağduriyet yaşanıyor.

İkınci önerim ise; 65 yaş üstü olupta devlet desteği alan yaşlılarımızdan, elektrik yardımı alanların bu işlem için veznelerw gitme zorunluluğu ve imza atmaları gereği. Eğer Sepaş şirketinde bu yaşlılarımızdan bir kereye mahsus imza alınsa ve bu  yardım miktarı en az 57 TL şu an, Sepaş tarafından mahsup edilse. Yaşlılarımız yılda 12 kere yorulmak zorunda kalmayacaklar. Fazla tutar olursa zaten, tanıdıkları vasıtası ile 10 veya 20 TL olan tutarı  yatırtabilrler.

Şimdiden teşekkürler..