Samsung Galaxy S21 Ultra, S Pen desteği, çift telefoto lens ile duyuruldu

Samsung S21 Ultra, S Pen desteğiyle geldi

Samsung Galaxy S21 Ultra, S Pen desteği, çift telefoto lens ile duyuruldu

Galaxy S serisi on yılı aşkın süredir piyasada, ancak bu yıl şirket portföyünü yeniden şekillendirirken bazı büyük değişiklikler görmeye başlıyoruz. S Ultra ve diğer S-telefonlar arasındaki ayrım oldukça keskinleşti, aynı zamanda S Ultra ve Note Ultra arasındaki ayrım da bulanıklaştı.

Samsung, Ultra rozetini bir yıldan biraz kısa bir süre önce tanıttı. O zamanlar, kamera ile Plus modeli arasındaki en büyük farktı. Bu yıl da bu doğru ama ekran bir başka önemli ayrım olarak ortaya çıktı.

Üç yeni modelin en etkileyici olanı, Galaxy serisi (özellikle S ailesi) için bir dizi ilke imza atan Samsung Galaxy S21 Ultra'dır. Ve dediğimiz gibi, her şey ekrana ve kameraya bağlı.

6.8 ”Dinamik AMOLED 2X paneli geçen yıla göre biraz daha küçük, ancak yine de kavisli yanlara ve şimdi Gorilla Glass Victus korumasına sahip. Ve diğer iki S21 modeli 1080p + 'ya düşerken 1440p + çözünürlüğünü korudu.

Bu, Samsung’un tam 1440p + çözünürlükte işlerken 120 Hz yenileme hızında çalışabilen ilk ekranıdır. Ayrıca, fazladan yenilemelere ihtiyacınız olmadığında 10 Hz'ye düşebilen Uyarlanabilir Yenileme Hızı (ARR) ekranıdır. Bu, özellikle statik ekranlarda güç kullanımını azaltacaktır (Her Zaman Açık Ekranda düşünün). Bu aynı zamanda 1.500 nit ile şimdiye kadarki en parlak ekran.

Diğer önemli değişiklik ise S21 Ultra'nın S Pen'i desteklemesidir. Ya da herhangi bir Wacom kalemi. Büyük, rahat bir tane veya küçük, cebe sokması kolay bir tane alabilirsiniz. (Notun aksine) önemli olan, dijital kalemi saklayacak bir yer olmaması - bazı Samsung kılıflarının bunun için bir bölmesi vardır.

Bu engel bir yana, S Pen not alma ve fikirlerinizi çizme konusunda aynı gerçek yaşam deneyimini ve alıştığımız kullanışlı kısayolları sunar. Kalemin bu sürümünde pil bulunmadığından, Notlar'da gördüğünüz Bluetooth işlevi (uzaktan kamera deklanşör tuşu, hareket hareketleri) kullanılamaz.

Samsung Galaxy S21 Ultra announced with 120 Hz screen with S Pen support, dual telephoto lenses

Fark edeceğiniz ilk kamera yükseltmesi, şu anda iki telefoto lens olduğudur. Periskop 10x optik genişletildi ve orta aralıktaki yakınlaştırma boşluğunu doldurmak için geleneksel bir 3x lens eklendi. Bunun altında, yüksek çözünürlüklü ana sensör, kayıpsız dijital zoom ile 1x ila 3x aralığını işler.

108MP ana sensör de yükseltildi. Samsung, 9'u 1 arada piksel gruplamasını 12MP'ye kadar kullanan ve ayrıca düşük ışıkta üstün çekimler için işlemede iyileştirmeler kullanan bir "Parlak Gece sensörü" diyor. El ile düzenleme yaparsanız, 12 bit RAW fotoğraflar çıkarabildiği için bundan daha da iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

S21 Ultra, tüm kameralarla 4K 60 fps video kaydını destekleyen ilk Samsung'dur. 40MP selfie kamera, 12MP Ultra Geniş modül (Dual Pixel AF ile) ve iki tele kamera dahil tüm kameralar.

Şimdi daha küçük (ama yine de önemli) şeylere geçiyoruz. Bu, Wi-Fi 6E'yi destekleyen ilk telefon - yani daha az dağınık olan 6 GHz bandında çalışan 802.11ax, daha yüksek bant genişliği ve daha düşük gecikme anlamına geliyor.

5.000 mAh pil geçen yılla aynı kapasiteye sahip, ancak resmi olarak maksimum kablolu şarj hızını 25 W'a düşürüyor (bu 30 dakikada% 50 şarj için yeterince hızlı). Ve tartışmalı bir şekilde, kutuda şarj cihazı yok. İyi haber şu ki, sahip olduğunuz herhangi bir USB Güç Sağlama şarj cihazını kullanabilirsiniz (PPS desteklenir), kablosuz şarj cihazları da çalışır.

Ultra, diğer iki telefonla aynı 128 GB depolama ile başlar ve 256 GB seçeneğine sahiptir. Gerçekten çok fazla depolamaya ihtiyacınız varsa, en iyi yapılandırma yarım terabayt ile gelir.

Bu 16GB RAM'e bağlı. Her iki sayının da fazla olduğunu düşünüyorsanız, temel RAM kapasitesi 12 GB'dir (diğer iki yeni S telefonu, 12 GB için seçenek olmadan yalnızca 8 GB alır, bu da düpedüz bir yaya hissi verir).

Samsung, S21 Ultra'nın biri Snapdragon 888 ve diğeri Exynos 2100 ile olmak üzere iki versiyonunu geliştiriyor. Seçme şansınız yok, yonga setine telefonu nereden satın aldığınız karar veriyor. Her zamanki gibi, Kuzey Amerika Snapdragon'u, Avrupa ve Hindistan da Exynos'u alıyor. Her iki durumda da telefon, bazı özel özelliklere (S Pen ile ilgili olanlar dahil) sahip olan en son One UI 3 ile Android 11'i çalıştırır.

Samsung Galaxy S21 Ultra, 12/128 GB modeli için 1.250 € / 1.150 £ 'dan başlıyor. Bu geçen yıl S20 Ultra'dan 100 € / 50 £ daha düşük. Not: Bu yıl S serisinin yalnızca 4G sürümleri bulunmamaktadır.

2 farklı bellek ve depolama seçenekli Samsung Galaxy S21 Ultranın   açıklanan Türkiye fiyatları :

12 GB RAM + 128 GB depolama: 15.999 TL
12 GB RAM + 256 GB depolama: 16.499 TL