Sağlıklı Saçlar!

İlk bakıldığında dikkatleri üzerine çeken en önemli parçalarımızdan biri olan saçlar bizler için çok kıymetli. Peki onlara nasıl daha iyi bakıp en iyi haline getirebiliriz?

 0
Sağlıklı Saçlar!

Saçlarımız karşıdan bakıldığında en çok akılda kalan ve bizler için oldukça değerli olan en sevdiğimiz parçalarımız! Onları korumak veya olduğundan daha iyi hale getirmek için neler yapabiliriz?

1) ISI

Çok sevdiğimiz saçlarımızı şekillendirmeyi, bir gün dalgalı bir gün düz şekilde kullanmayı çok seviyoruz. Ancak ısı saçlarımızla buluştuğunda ne yazık ki onlara büyük ölçüde zarar verebiliyor. Dalgalı yapmak istediğimiz günlerde bigudi kullanımını önerebilirim.

2)TARAMAK

Saçları kuruyken taradığımızda kırılmaya hatta bazı saç parçalarımızın kopmaya neden olduğunu görürüz. Saçlarımızı nemliyken taramaya özen gösterip kuruyken hiçbir şekilde taramayıp hafif nemlendirmeyi seçmeliyiz

3)ARGAN YAĞI

Argan yağı saçımızı beslerken aynı zamanda sağlıklı ve canlı gösterebilecek eşsiz yağlardan biri. Kırık saç uçlarınıza iyi gelecekken saçınızı parlak gösterecektir

4)KIRIKLARDAN KURTULMA

Saçlarda kırıklar çok fazla ise bunları kestirmek kulağa iyi gelmese de en iyi çözüm. Çünkü sağlıksız uçlardan sağlıklı devam edebilecek saçları ne yazık ki bekleyemeyiz.

5)KURULAMA

Saçları kurularken havlu değil de pamuklu bir tshirt tercihe edersek saçlarımızın kırılmasının önüne geçmiş oluruz

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sheva Ben Sheva. İlgilendiğim konularla ilgili düşüncelerimi sizlerle paylaşmak için buradayım