Rustik Dekorasyon nedir, doğru ve yanlış bilinenler nelerdir ?

Rustik tarz

 0
Rustik Dekorasyon nedir, doğru ve yanlış bilinenler nelerdir ?

           Son yıllarda ülkemizde de oldukça ön plana çıkan Rustik Dekorasyon bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Peki nedir Rustik Dekorasyon ?

             El yapımı ürünlerin, rattan yada hasır gibi doğal ürünlerden imal edilen objeler, naturel ve dokulu tekstil ürünlerinin sıkca kullanıldığı, ham - işlenmemiş ahşap, Rustik Stilin ön plana çıkaran unsurlardır.

            Klasik izler taşıyan desenli seramik ve karolar dizaynlara, eski çağ evleri görüntüsü kazandırmak için özellikle mutfak ve banyo dekorasyonlarında sıkca kullanılır. Otantik desenler, klasik seramik ve porselenler Rustik Dekorasyonun vazgeçilmez öğeleridir. Nötr renkler ve toprak tonları ile siyah-beyaz uyumu bu stilde en çok kullanılan renklerdir.

             Rustik Dekorasyonun genelde eski evler için uygulandığı düşünülsede bu yanlıştır. Rustik Stil genelde eski country evlerinin yenilenme projelerinde kullanılan bir stil olduğu için bu fikir yaygınlaşmış ancak Rustik Stil sıfırdan evler içinde uygulanabilir. Rustik stili Country tarzından ayıran en önemli özellik bütün doğal ve ham unsurlarının yanı sıra modern objelerde barındırmasıdır.

            Rustik Dekorasyan gerçekten şık olabilir, yalnızca ahşap öğeler kullanılmaz..Rustik Stilin en önemli özelliği ham ahşap öğeler olsada naturel, klasik, endüstriyel ve modern izler taşıyan bir çok öğeye de yer verilir. Ayrıca ahşabın boayanmış, verniklenmiş yada lake gibi kaplama özellikli formlarınıda yer verilir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow