PANDEMİDE KİLO ALDIYSANIZ BURAYA

Hepimiz bu pandemi sürecinde evde kaldık. Ve kilo aldık, sağlımızdan olduk. Peki o kiloları nasıl verebiliriz? Bugün sizlerle bu konu hakkında neler yapabiliriz. Spor, dans, beslenme gibi konuları ele alıp açıklayacağız. O zaman hadi bu istemediğimiz depolanmış bizi bırakmayan kiloları biz bırakalım. Umarım ilginizi çeker.

 0

1. Spor

Spor

Spor merkezleri kapalı olsa da spora evde kendi spor salonumuzu oluşturup sporumuzu yapabiliriz. Birçok spor yapabilimemiz için internette video var. Spora başlamadan önce öncellikle vücudunuzda nerede kilolarınızın toplandığını belirleyin. Eğer belirli bir bölge değilse istediğiniz videolardan başlayabilirsiniz. Ama spordan önce ısınma hareketleri yapmaya ve kendimizi fazla zorlamamaya özen gösterelim.

2. Dans

Dans

Eğer spor yapmak size pek eğlenceli gelmiyorsa dans etmek tam size göre olabilir. İstediğiniz bir bir müziği açın ve dilediğiniz gibi dans edin. İnternette binlerce dans videosu var onları taklitte edebilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz gereken şey dans ederken utanmamanız gerektiği. Çünkü dans doğuştan bilinmez. Yavaş yavaş öğrenilir ve bizim buradaki amacımız bir dansçı olmak değil. Mutlu olup kilolarımızdan kurtulmak.

3. Temizlik

Temizlik

Temizlik bizi hem rahatlatır hem de bizi istemediğimiz kilolardan uzak tutar. Ve en güzeli de bize güzel bir ev bırakır. Bir müzik açıp temizlik yapmak bizim psikolojimizi de düzeltir. O yüzden özellikle bu pandemi döneminde temizlik yapmak bizim için müthiş bir hazinedir.

4. Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Burada size tavsiyem alerjeniz yoksa lifli gıdalar tüketmenizdir. Çünkü lifli gıdalar bizi oldukça uzun süre tok tutar. Lifli gıdalara örnek olarak yulafı verebiliriz. Ayrıca tatlılardan özellikle kaçınmalı ve meyvelere yönelmeliyiz. Evde kendi meyveli yoğurtlarınızı yapıp tatlı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Anlık mutluluuklardan uzak kalıp uzun süreli mutluluklar elde etmeliyiz. Bu yüzden sağlımızı korumak için hazır gıdalardan mümkün oldukça uzak durmalıyız.

5. Soğuk Duş

Soğuk Duş

Sıcak duşu çok sevsekte, sıcak duş almak vücudumuza pek faydalı değildir. Soğuk duşun ise vücuda birçok faydası vardır.Vücudun titremesi ile vücud ısınmak için depolanmış yağları yakar. Ve böylece zayıflarız, soğuk duş almak çok zor olsa da en azından ilkbaharda ılık duş alabiliriz. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Ceren Deniz Yıldız 'Yazmasam delirecektim.'