OLAYLI MAÇ BERABERE BİTTİ! GALATASARAY - 0 MARSİLYA - 0

UEFA Avrupa Liginde yoluna doludizgin devam eden temsilcimiz Galatasaray her anı mücadele dolu geçen maçta 1 puanı cebine koymayı başardı. Saha içinde ve saha dışında yaşanan gergin anlara dair tüm detaylar haberin devamında.

OLAYLI MAÇ BERABERE BİTTİ! GALATASARAY - 0 MARSİLYA - 0

Maç Öncesi

Galatasaray'da ligde cezası nedeni ile yer alamayan Marcao ve sakatlığı yüzünden formasından uzak kalan Boey kadroya dönüyordu ve taraftar ideal 11 ile sahaya çıkacak olmanın heyecanını ve umudunu taşıyordu. Fakat fiziksel olarak henüz hazır olmayan oyuncular ilerleyen dakikalar için soru işaretlerine sebep oluyordu. Rakibimiz Marsilya ise her ne kadar son maçlarını ligde kaybetseler de çok formda ve tempolu bir oyun oynuyorlardı. Bunun üstüne bir de Cengiz ve Payet gibi yetenekli oyuncuları eklenince gerçekten çok tehlikeli bir takımdı. 

Maç Anı

Maçın ilk bölümü beklenildiği gibi kıran kırana geçti. Marsilya oyuna hükmetmeye tek kale oynamaya çalışsa da temsilcimiz hem orta sahadaki dinamik oyunu ile mücadele gücünden geri kalmadı hem de hızlı geçişleri ile birlikte tehlikeli olmayı başardı. Final paslarında ve son kararlarda daha isabetli olsa golü bulabilecek olan takımımız kalesinde de birkaç tane ciddi tehlikeyi savuşturdu. İlk yarının sonunda Halil'in ara pası ve Kerem'in karşı karşıya kaçırdığı pozisyon bizim için çok önemliydi. Gol olsa santrası bile yapılmayacaktı ve rakip inanılmaz derecede demoralize olabilirdi. Fakat malesef böyle olmadı ilk yarı dengede hatta biraz bizim istediğimiz gibi ilerleyen maçta ikinci yarı Marsiya sahanın tek hakimi idi. Bir penaltı pozisyonunda hakem hatasını VAR kontrolü ile bertaraf etti ki etmeseydi böyle bir hatanın telafisi olmayabilirdi ve mücadelemizin karşılığını alamayabilirdik. Maç sonuna kadar iyi ve diri bir mücadele sergileyen takımımız son anlarda da doğru değişiklik tercihleri ile 1 puanı koparmayı başardı. 

Gerginlikler

Hem saha içinde penaltı pozisyonunun ardından hem de tribünlerde taraftar grubumuza yapılan kışkırtmalar sonucunda gergin anlar yaşandı. Tribünler arası olaylarda taraflı bir tutumun da ötesinde ırkçı bir tutum sergileyen Fransa polisi işleri daha da kızıştırabilirdi. Fakat teknik direktörümüzün de çağrısı ile işler çığrından çıkmadan engellenmiş oldu. Saha içindeki gerginlik ise maç sonunda da devam etti. Fakat araya giren görevliler ve takım arkadaşları sayesinde büyümeden sonlandırıldı.

Maç Sonu

Gayet iyi bir durumda ve grubunda lider ilerleyen ekibimiz bu maçın rövanşı niteliğinde Marsilya'yı evinde ağırlayacak. O maç şimdiden sabırsızlık ile bekleniyor. İstediği sonuçları şimdiye kadar alan ekibimizde işler yolunda bakalım kalan maçlar ne gösterecek.