Ofis Çalışanlarının DİYET SIRLARI

Ofis çalışanları ekmek, makarna, pirinç ve diğer tahıllar gibi nişastaları sınırlamalıdır. Bunun yerine, sebzelerden karbonhidrat yiyin ve nişastaları günde bir veya iki ile sınırlayın.

 0
Ofis Çalışanlarının DİYET SIRLARI

Masa başında sonsuz saatler boyunca kilo almak kolaydır, kaybetmek kolay değildir. Masanızda oturmak, bir bilgisayar faresini etrafında kaydırmak kalori yakar, ancak bir gün içinde tükettiğimiz sayıyı telafi etmezler.

Acı ama gerçek. Çalışmalar, öğünlerimizin ve atıştırmalıklarımızın kalori içeriğini düşürmeye ne kadar kararlı olursak olalım, iş kiloları yakmaya gelince masa başı işlerin en kötüsü olduğunu ortaya koyuyor.

Ayrıca, akşam geç saatlere kadar uzun çalışma saatleriniz varsa veya iş seyahatindeyseniz ve geç akşam yemeği yiyorsanız ve egzersiz yapmak için yeterli zamanınız yoksa, kesinlikle kilo alacaksınız.

Sık sık egzersiz yapmak için yeterli zamanınız olmayacaksa, obeziteye karşı kilo almak istemiyorsanız diyetinize dikkat etmeniz önemlidir.

Önemli olan sadece kalori sayısından çok yemeklerin ve ara öğünlerin besin içeriğidir. 

Özellikle masa başı beyaz yakalı ofis çalışanları için kilo verme ve sadece diyetle yağ yakma ipuçları hakkında Ofis Çalışanları için DİYET  listesini aşağıda bir araya getirdik.

Nişastayı Sınırla

Karbonhidratlar her zaman sağlıklı bir öğün veya atıştırmalıkta yer almalıdır, ancak nişastalı olanlar (ekmek, makarna, pirinç ve diğer tahıllar), kan şekeri seviyelerini çok hızlı bir şekilde bozabileceğinden ve saatlerce hareketsiz kaldığımızda kilo alımına neden olabileceğinden dikkatle izlenmelidir. . Karbonhidratlarınızın büyük kısmını sebzelerden alın ve nişastalarınızı günde bir veya iki öğün veya atıştırmalıkla sınırlayın.

Örneğin. Daha az pirinçle Tavuk Pilavı yiyin. Fikir karbonhidratları azaltmaktır. Yakabileceğinden daha fazla karbonhidrat yemeyin.

Yağlara odaklanın

Yağ vücuttaki en büyük enerji rezervini sağlar ve midede yavaş sindirildiği için enerjinin kullanılabileceği süreyi uzatır.

Dayanıklılığı artırmak ve depolanmış yağların enerji için yakılmasını teşvik etmek için yapılan kapsamlı çalışmalarla, Omega 3 yağ asitleri (yağlı balık - Somon / Ton balığı, tohumlar ve birkaç kuruyemiş) açısından zengin besinler defalarca gösterilmiştir.

Bu muhteşem yağların günlük gereksinimlerini karşılamak için bir takviye de düşünebilirsiniz.

Şekerden Kaçının

Masadayken şekerli bir atıştırmaya ulaşmak çok kolaydır ve sizi bir süre odaklanmış ve enerjik tutacak küçük bir şeye ihtiyaç duyar, ancak bunun sonucunda kan dolaşımındaki şeker dalgalanması, çok yakında daha fazlasına daha fazla ihtiyaç duyulmasını teşvik eder.

Kola ve diğer gazlı meyveli içeceklere, üreticilerin size ne kadar düşük veya sıfır kalori veya enerji artırıcı olduğunu söylerse  söylesin, onlara düşman olarak davranın! Şeker, sade ve basit veya vücudun aynı şekilde işlediği ve çok az fayda sağladığı bazı kimyasal şeker varyasyonlarıdır.

Kafein bakımından zengin içecekler (örneğin Kola, Pepsi) vardiya sırasında odaklanmanıza yardımcı olabilir, ancak doğal bir meyve , çok daha fazla besin sağlar.

DAHA AZ öğün düşünün

Pek çok kadın günde iki öğün düşünür ancak alışkanlık  edinemez  ve bel çevresi  giderek dahada çekilmez hale gelir.

Doyurucu bir kahvaltı ve protein ve iyi yağlar açısından zengin uygun öğle yemeği, gün boyunca size bol miktarda enerji sağlar. Önünüzde fiziksel olarak zorlu bir akşam olmadıkça, akşamları hafif bir yemek ya da atıştırmalık, kendinizi aşırı doymuş ve rahatsız hissederek yatağa girmenizden  alıkoyar.

Kendi öğle yemeğinizi hazırlayın

İş yerinde diyetinize bağlı kalmak  ofisinizin yakınında bulunan kafeler , restoranlardan dolayı  zor olabilir. 

Ne yazık ki seyyar yiyecek de sağlıksız  olabilir. Kalori ve sodyum açısından yüksek olan bu  gıdalar , sizinle kilo verme-fit olma planınız arasındaki engel olabilir.

Ortalama olarak, bir kadının kilo vermek veya korumak için yaklaşık 1.200 kcal gıda ve bir erkek 1.800 kcal yiyecek tüketmesi gerekir. (Bu değer, kişinin vücut ağırlığına bağlıdır).

Çözüm aslında biraz disiplin gerektirecek. Her haftanın başında beş günlük bir miktar süzme peynir, süt, taze meyve ve sebzeler, şarküteri etleri ve atıştırabileceğiniz diğer sağlıklı ürünleri getirin ve ofis buzdolabına koyun.

Uygun ve sağlıklı bir öğle yemeği, öğleden sonra enerji düşüşü olasılığını büyük ölçüde azaltacaktır.

Atıştırmalıklara EVET Deyin!

Masa çekmecenizi atıştırmalıklarla doldurun! Şeker canavarını uzak tutmak için atıştırmalıklarınızı protein açısından zengin yapın (kuru, fındık ezmeli birkaç çavdar krakeri, bir avuç badem veya ayçiçeği tohumu). Alternatif olarak, yüksek lifli atıştırmalıklar (bir parça meyve, kereviz, çeri domates, kuru üzüm veya çilek) da işe yarar.

Takviyeleri Düşünün

İstekleri köreltmeye yardımcı olan besin takviyeleri: Balık Yağı, Krom, Lipoik Asit

Metabolizma artırıcı takviyeler: Kafein, Meyveler, Yeşil Çay Ekstresi, Vitamin B-12

Geç Yememeye Çalışın

Uzun bir günün ardından ve özellikle seyahat ediyorsanız ve gece durağınıza geç saatlere kadar varamıyorsanız, oda servisinden hamburger ve patates kızartması veya kulüp sandviç sipariş etmek veya gazlı içeceklerle doldurulmuş mini buzdolabını açmak çok cazip gelecektir. 

Hatta daha cazip olan gece geç akşam yemeği yemek için yakındaki 24 saat açık bir restorana gitmek o kadar kolay ki .

Kilo vermeye çalışıyorsanız, bu tür yemeklerin hiçbir şekilde faydası olmayacaktır. Yolda mola verip daha erken yemek yemek veya tek seçeneğiniz geç yemekse, hamburger ekmeğini ve patates kızartmasını kaybedip daha fazla salata isteyin veya mutfağı size omlet yapmaya zorlayın.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Şehsuvar Değişebilir her an adres