NEDİR BU UZAY MERAKI

Her zaman merak edilen ve üstüne türlü hikayeler ve filmler yazılan uzay boşluğu artık meraktan öte rekabete dönüştü. Bütün zenginler işi artık rekabete döktü ve ciddi çalışmalar ile yatırımlara başladılar.

NEDİR BU UZAY MERAKI

Jeff Bezos, Elon Musk ve diğerleri bütün iş adamları ve milyarderler uzay çalışmlarına ara vermeden devam ediyor. Peki nedir bu onlardaki uzay aşkı? Gelin birlikte değerlendirelim.

Her bir çalışmanın yatırımın farklı amaçları var kimisi dünyadaki kaynaklarının sonunun geldiğini ve bu yüzden yeni kazançlar elde etmenin yolunun bu olduğunu düşünüyor. Kimisi adını tarihe geçirmek için bunu yapıyor ve medyadan destek istiyor. Kimisi ise bunu zenginliğin bir statüsü olarak görüp rekabet ortamına dalıyor. Hepsinin ortak noktası ise sertvetlerinin milyarderlik boyutunu aşmış olması. En dikkat çeken sebep ise Elon Musk'ın sebebi. Musk dünyanın artan felaketlere dur diyemeyeceği ve meteor vb. şeylerin de dünyaya çarpıp hasar verebileceğini düşünüyor. Bu ve bu tip sebeplerden ötürü kurtuluşu uzayda arıyor. 

Not: Richard Branson'un şirketi Virgin Galactic'in geliştirdiği araç ile uzaya çıkması rekabet ortamını iyice kızıştırdı.