Nasıl kolay bir şekilde İngilizce kelimeler öğrenilir?

Ücretsiz bir şekilde nasıl İngilizce öğrenileceğini, İngilizce öğrenirken en sık yapılan hataların neler olduklarını sayfamda yazmıştım. Ayrıca İngilizce öğrenirken mutlaka yapmanız gereken unsurdan da sayfamda bahsetmiştim. Şimdi ise İngilizce kelimeleri ezberlemeniz, öğrenmeniz için yapmanız gereken püf noktaları anlatacağım.

1. En çok kullanılan İngilizce kelimeleri öğrenmek

En çok kullanılan İngilizce kelimeleri öğrenmek

İlk seviyede iseniz, kelime öğrenmeye başlarken 'İngilizce' de en çok kullanılan 100 kelime' gibi aramalar yaparak öğrenmeye başlayabilirsiniz. Seviyeniz arttıkça bu sayıyı 1000 yaparak öğrenmeye devam edebilirsiniz. Bu kelimeleri kelime defterinize eklemeyi unutmayın.

2. Kelime defteri yapmak

Kelime defteri yapmak

İngilizce öğrenmeye başlarken kendinize bir tane kelime defteri yapın. Yeni öğrendiğiniz ya da ilginizi çeken, öğrenmek istediğiniz kelimeleri yazın. Yazdığınız kelimelerin Türkçe karşılıklarını da yanına yazın, ardından bu kelimeleri kullanarak cümle kurabilirsiniz. Böylelikle kelimeleri unutmamış, pratik yapmış olursunuz.

3. Post-it kullanmak

Post-it kullanmak

Evinizdeki eşyaların üstüne post-it yapıştırarak İngilizcelerini yazabilirsiniz. Böylelikle her gün bu kelimeleri görecek, unutmayacaksınız. İsterseniz altlarına da Türkçelerini yazabilirsiniz.

4. Kelime kartları yapmak

Kelime kartları yapmak

Kendinize İngilizce kelime kartları hazırlayarak, kelime öğrenme oyunları oynayabilirsiniz. İsterseniz kelime kartlarınızı resimli bir şekilde yapabilirsiniz. Oyun sayesinde kelimeleri hatırlayacak, unutmamış olacaksınız.