Minimalistler için Mutfak Dekor Fikirleri

Mutfağınızı revize etmeyi hiç düşündünüzmü ? İşte size birkaç güzel fikir.

 0
Minimalistler için Mutfak Dekor Fikirleri

Bu basit mutfak dekor fikirleri minimalistler için mükemmeldir

Minimalist dekor, evinizin zarif görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda estetik faktörü de artırır. Mutfak evin önemli bir parçasıdır ancak dekor söz konusu olduğunda genellikle ihmal edilir. Mutfağınızı yenilemeyi planlıyorsanız veya mutfağınızın fazla dağınık olduğunu düşünüyorsanız, işte size yardımcı olabilecek birkaç ipucu.

Tek Renkli Tasarım

Tek renkli tasarımların hayranıysanız, neden mutfağınızı tasarlarken aynı şeyi barındırmıyorsunuz? Belirli bir renk seçebilir ve ona göre aletleri alabilirsiniz. Buzdolabınızın ve mikrodalganın rengi duvarları tamamlayabilir veya kontrast oluşturabilirken, ocağınızın ve bacanızın rengi fayanslarla eşleşebilir.

Sade Tasarım

Mutfağınızın modaya uygun ancak minimal görünmesini sağlamanın en basit yolu baskılardan kurtulmaktır. Mutfağınızın yapışkan görünmesine neden olabilecek duvarlarda desen ve şekillerden kaçının. Özellikle minimal mutfak dekoru hedeflendiğinde, baskılar tamamen tasarım listenizden çıkmalıdır.

Kapalı Rafları Birleştirin

Mutfağınızın daha az dağınık görünmesini sağlamak için her zaman kapalı bölmeleri tercih edin. Açık raflar sadece kolay kirlenmekle kalmaz, mutfağı dolu gösterir. Mutfağınıza şık bir görünüm kazandırmanıza yardımcı olabilecek kapalı rafları ve çekmeceleri tercih edin.

Renkli Tasarım 

Bir mutfak tasarlarken biraz deney de yapılabilir. Mutfağınızın minimalist tasarımını tamamlamak için beyaz, siyah, kahverengi, gri ve hatta pastel tonlarını tercih edebilirsiniz. Çok fazla renk tonu bir odayı olduğundan daha küçük gösterdiği için mutfakta çok fazla renk kullanmaktan kaçının.

Şık Cihazlar

Minimalizm, her şeyi şık ve basit tutmakla ilgilidir. Mutfağınızı yeniliyor veya eski cihazları değiştiriyorsanız şık cihazları tercih edin. Bu, mutfağın minimalist görünümüne katkıda bulunmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca buzdolabınızın, ocağınızın veya mikrodalganızın rengini iç mekanlarla renklendirebilirsiniz.

Yeşilli Mutfak 

İç mekan bitkileri sadece odaya daha fazla ayrıntı eklemekle kalmaz, aynı zamanda sabit bir oksijen akışı yaratır. Mutfağınızda saklamak için küçük masa bitkilerini veya çiçekleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ya buzdolabında, rafta saklanabilir ya da sadece duvara monte edilebilirler.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Şehsuvar Değişebilir her an adres