MEHMET ALİ ERBİL

Bir röportajında, tiyatroyu çok sevdiğini söylemişti ve tiyatronun öneminden bahsetmişti Mehmet Ali Erbil. Muhabirin bir sorusuna Çarkıfelek' tede tiyatro yaptiğını belirtmişti. Hep güldürdü herkesi yıllarca. Adının akla gelmesi dahi gülme vesilesi...

MEHMET ALİ ERBİL

Çocukluğumda hababam sınıfının ikinci versiyonlarından tanıdım ilk Mehmet Ali Erbil' i. Komik, esprili, güldüren oyunculuk yönü yuzde yüzdü. Daha sonra Atv' de Tatlı Kaçıklar dizisinde Yalçın Menteş ile güldürmüştü epey.

Çarkıfelekte ise efsaneleşti. Çarkıfelek i birçok ünlü isim sundu fakat Mehmet Ali Erbil' de zirve yaptı bu program diyebiliriz. Ekranlara kilitledi herkesi yediden yetmişe...

Bir röportajında, tiyatroyu çok sevdiğini söylemişti ve tiyatronun öneminden bahsetmişti Mehmet Ali Erbil. Muhabirin bir sorusuna Çarkıfelek' tede tiyatro yaptiğını belirtmişti.

Hep güldürdü herkesi yıllarca. Adının akla gelmesi dahi gülme vesilesi...

"Merhaba televole" replikleri arapça televole replikleri. "Parmaktan sonra" , Çarkıfelekte yanlış cevapta "Dobroski" vb. 

Türkiye de gülme sıralaması yapılsa; Mehmet Ali Erbil ismide sıralamada yerini alır . Kendi tarzında birinci sirada tahtı sabittir.