Makyaj yapmaya mecbur değilim.

Makyajı mecbur olduğumuz için mi yapmalıyız yoksa sevdiğimiz icin mi yapmalıyız konusu hakkında güzel bir yazı yazdım. Bu makale aynı zamanda kişisel gelişim cümleleri de içermektedir. Her zaman kendimizi olduğumuz gibi sevmemizi ve kusurlarımızla mutlu olmamız gerektiğini belirtmek isterim.

 0
Makyaj yapmaya mecbur değilim.

Hayatımızın her anında artık bizim için vazgeçilmezdir makyaj yapmak. Sabah kalktığımızda, ise giderken, okula giderken, evde, özel günlerde veya sırf canımız istediğinde bile yaparız. Peki makyajı mecbur olduğumuz için mi yapmalıyız yoksa sevdiğimiz icin mi? Hemen cevabını veriyorum tabiki sevdiğimiz için. Aslında hiç bir kadın çirkin değildir ve hiçbirinin makyaja ihtiyacı yoktur. 

Toplumda artık bir kalıp haline gelmiş güzellik çirkinlik anlayışı da çok yanlış bir algıdır. Belli bir kısımdan oluşan özellikle içinde oyuncuların veya şarkıcıların olduğu topluluk, her zaman bizim için güzel olduğunu düşündüğümüz insanlardan oluşmaktadır. Şayet o insanlara benziyorsak veya fiziksel olarak özelliklerini taşıyorsak güzelizdir. Fakat sivilceleri olan, burnu büyük, dudağım küçük ve daha bir çok toplumca çirkin olarak adlandırdığımız fiziksel özelliklere sahipsek en çirkin bizizdir. 

Böyle düşünen insanlar için makyaj yapmak artık kaçınılmazdır. Artık sevdigi için değil mecbur olduğu için makyaj yapmaya başlarlar. 

Simdi seninde düşünmeni istiyorum bunu okuyan güzel insan. Hepimiz toplumun benimsediği o güzel insanlardan olsaydık ne olurdu ? İşte o zaman burnu büyük, sivilceli veya küçük dudaklı insanlar farklı olurdu. Şunu unutma insanlar icin farklı olan şeyler her zaman dikkat çekicidir. İşte o zaman toplumun güzellik algısı değişirdi. Sen topluma göre yaşamıyorsun. O ne der bu ne der diyerek değil ben bunu istiyorum diyerek yaşayacaksın. 

Kendinizi olduğunuz gibi sevmeyi bilin. Ve o kusur denmeyecek kadar farklı ozelliklerinizi makyaj yaparak mecbur olduğunuzu düşünerek kapatmayın. Çünkü siz olduğunuz gibi güzelsiniz. Tabiki makyaj yapmayın asla demiyorum fakat makyaj yapmayı sevdiğiniz için makyaj yapın mecbur olduğunuz için değil. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow