LinkedIn'i Daha Etkili Kullanmanın ve Profesyonel Olarak Büyümenin Yolları

Yeni bir yılın ortalarındayken ı, çevrimiçi varlığınızı değerlendirmek için geç kalmış sayılmazsınız. Profesyoneller ve yeni başlayanlar için,  LinkedIn profilinizi temizlemek ve sitenin gözden kaçırmış olabileceğiniz harika araçlarından bazılarını kullanmayı düşünebilirsiniz. 

cgcg
 0
LinkedIn'i Daha Etkili Kullanmanın ve Profesyonel Olarak Büyümenin Yolları

LinkedIn'i daha etkili kullanabilmeniz için aşağıda bazı ipuçlarını sıraladım.

  1. LinkedIn Profiliniz: Bir LinkedIn profilini korumanın birçok faydası vardır. İlk olarak, herkesin görmesi için kariyer dönüm noktalarınızı ve başarılarınızı özetlemeniz için size aktif bir forum sunar. Ayrıca, ağ oluşturma amacıyla iş ortaklarıyla iletişimi sürdürmenin harika bir yoludur. En başarılı LinkedIn profilleri daha derine iner. LinkedIn profilinizi daha iyi hale getirmenin bazı denenmiş ve gerçek basit yolları.
  2. Fotoğraf ekle: LinkedIn hesabınız için doğru profil resmini kullanmak önemlidir. Bu görüntü güncel, renkli ve çoğunlukla gülümsemeniz gereken yüzünüze odaklanmalıdır! Lütfen uzun mesafeli bir çekim yapmayın ve elbisenizi profesyonel tutun.
  3. Kendinizi Yeniden Tanıtın: Her LinkedIn profili bir başlıkla başlar. Birçoğu bu başlığı bir iş unvanı olarak kullanabilse de, mutlaka gidilecek tek yol bu değildir. Bunun yerine, bu kutuyu en büyük iş gücünüzü ("sayılarla harika") veya iş etiğini ("kendi kendine başlama") vurgulamak için kullanabilirsiniz. İlham almak için diğer LinkedIn üyelerinin başlığı nasıl kullandığına bakın ve sizinkini buna göre ayarlayın. Ayrıca LinkedIn profilinizdeki Hakkında bölümünü dikkatli bir şekilde oluşturmalısınız. Bazen LinkedIn özeti olarak da adlandırılan bu bölüm, büyük ve küçük profesyonel yeteneklerinizi kendi sözlerinizle gösterebileceğiniz yerdir. Burada kaçınılması gereken iki şey, iş unvanları ve aşırı pazarlanan moda sözcüklerdir. Mevcut bir LinkedIn özetiniz varsa ve en son ne zaman değiştirildiğini hatırlamıyorsanız, şimdi yapın. Eski bir girişi kimse sevmez!
  4. İş Durumunuzu İnceleyin: CV'niz gibi, LinkedIn'de iş geçmişinizi her zaman aktif tutun. Bu, eğitim ve deneyimi güncel tutmak anlamına gelir. Deneyiminize göre, açıklamayı güncel tutun ve sık sık medya (belgeler, fotoğraflar, siteler, videolar ve sunumlar gibi) ekleyin. İş geçmişiniz son 12 ayda değişmemiş olsa bile, bu zamanı yeni deneyimleri ve başarıları vurgulayarak ona ince ayar yapmak için kullanın.
  5. Becerilerinize ve Onaylarınıza Ekleyin: Hiç şüphe yok ki, iş geçmişinizi eklemek, aktif bir LinkedIn profilini sürdürmek için önemli bir adımdır. Ancak, Beceriler bölümünü gözden kaçırmayın. Sizinle ilgili olan becerilerin sürekli bir listesini tutmalısınız. Bunu yaparak, Başlık ve Hakkında bölümünde zaten eklemiş olduğunuz şeye bağlam eklemiş olursunuz. Yalnızca zamanla değişme eğiliminde olan temel becerilerinize odaklanın. Aksi takdirde, bölüm şişecek ve ziyaretçiler için daha az çekici olacaktır. Beceriler bölümü yalnızca ilgili becerilerinizi eklemekle ilgili değildir. Ayrıca, LinkedIn kişilerinizin beceri onayları yapabileceği yerdir. Bunu yaparak, bu beceriler, iş arayanların görmesi için daha da öne çıkıyor. Bu süreci hemen başlatmanın en iyi yolu, ağınızı gözden geçirmek ve başkalarını desteklemektir. Tipik olarak, bu olduğunda, aynısını yapacaklardır. Ayrıca, onay almak istediğiniz diğer üyelere doğrudan ulaşmalısınız. Evet, bazen en iyi hareket tarzı sormaktır! Becerilerin nasıl aktif hale geldiğine bakılmaksızın, hangilerinin gösterileceğini ve hangilerinin gizleneceğini seçtiğinizden emin olun. Daha eski onaylarda olduğu gibi artık ilgili beceriler listeden çıkarılmamalıdır.
  6. İçeriği Paylaşın ve Kişilerinizi Büyütün: LinkedIn profilinizi aktif tutmanın bir başka yolu da profesyonel içerik paylaşmaktır - ve sık sık. Bunu yaparak, kişileriniz sizi ön planda görecek ve etkileşime girme olasılıklarını artıracaktır. Sizin açınızdan, aynı kişilerin sizinle paylaştığı içerik hakkında sık sık yorum yapın. Ver ve al, topluluğu daha güçlü ve daha bilgili hale getirir. LinkedIn kişi listenize düzenli olarak eklemek de önemlidir. Takip etmesi önerilen kişiler için Ayrıca Görüntülenen Kişiler ve Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler bölümlerine göz atın. LinkedIn arama aracını da kullanabilirsiniz.

LinkedIn varlığınızı en üst düzeye çıkararak ve hizmetin birçok aracından yararlanarak 2021'de kariyerinize yeni bir yön verebilirsiniz. Yukarıdaki ipuçlarını takip ederek, bugün başlayın.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

cg Merhaba