LAST CHANCE QUALİFİER İLK TUR TAMAMLANDI

3 Türk Takımımızın da bulunduğu Last Chance Qualifier Valorant turnuvasında ilk tur sona erdi. Hangi ekibimiz kazandı hangisi kaybetti ve kura şansı ile ilgili değerlendirmeler hepsi ve daha fazlası detaylı bir şekilde haberin devamında.

LAST CHANCE QUALİFİER İLK TUR TAMAMLANDI

İlk Tur Sona Erdi

İlk tur sonunda hep beklenen sonuçlar gerçekleşirken maalesef tek sürpriz bizim aleyhimize hiç de istemediğimiz bir şekilde oldu ve SMB Guild'e karşı bir comeback yiyerek 2-1 kaybetti.

Diğer tarafta ise erken karşılaşan iki ekibimizden Futbolist Oxygen'i geçmeyi başardı.

Kaybedenler Kümesi

Kaybedenler kümesinde 2 maçını da kazanan SMB ve Oxygen ekiplerimiz rakiplerini bekliyor. SMB FUT-G2 karşılaşmasının kaybedeni ile, OXG ise Liquid-Guild karşılaşmasının kaybedeni ile eşleşecek. Malesef olası mağlup olma durumunda temsilcilerimiz erkenden karşılaşabilir.

Son Durum Nedir

Açıkcası şanssız bir pozisyonda kalmış olsak da kaybedenler kümesi finalinde en az bir takım göreceğimizi düşünüyorum. Kaybedenler kümesinde kalite olarak şansımız yüksek olsa da G2-Liquid mücadelesinin kaybedeni ile oynayacağımız maçın çok kritik ve belirleyici olacağını düşünüyorum. Eğer takımlarımız mental seviyelerini koruyabilirlerse bir takımımızı Büyük Finalde görüyorum.