Kuzey'in Kralı gidiyor mu? Kalıyor mu?

Yabancı medya da Alexander Sorloth iddiaları var tüm konulara değineceğim.

Kuzey'in Kralı gidiyor mu? Kalıyor mu?

Trabzonspor un bu yaz tepkilere rağmen kadrosuna kattığı Norveç'li golcü Alexander Sorloth hakkında bir çok iddaa var. Burda birçok konuya değineceğiz.

-Trabzonspor un bu yaz kadrosuna kattığı ve büyük çıkıs yakalayan forveti sorloth un her gün yeni bir sözleşme maddesi ortaya çıkarken yönetimin bu hataya nasıl düştüğü herkesi şaşırtıyor. Şahsi fikrim Burak Yılmaz sözleşmesi ile birlikte Trabzonspor tarihinin en ilginç sözleşmesi.

-Olayın Crystal Palace boyutu ele alarak devam edelim palace 6 m a Trabzonspor aldıktan sonra 9 m a geri alabiliyor bu konuda da geçen gün Trabzonspor'a mail yollayarak "Eğer Sorloth un bonservisini alma planlarınız varsa biz 9m euro ya geri almayı düşünüyoruz ve su an İtalya nın İnter rakımı ile görüşüyoruz" dedi.

-Leipzig tarafını ele alalım şimdi de. Trabzonspor a 24 milyon euro önerdiler son olarak ve burda. Üste çıkacaklarını da düşünmüyorum. Ama bu transfer çözülür mü böyle imkan var mı derseniz. Yine ilginç bir anlaşma şekli olabilir.

-Crystal Palace ve Trabzonspor kulüpleri arasında anlaşıp sorloth un satısını su kadarını sen diğer kalanını ben örneğin (palace %40 Trabzonspor %60) o zaman anlaşıp Sorloth un satısına izin verebilirler. Diğer türlü bu sözleşme detayları ile Palace ile anlaşamadan satamazsın.

-Simdi tekrardan Trabzonspor boyutunu ele alalım. Trabzonspor konusunu sert sekilde eleştiriyorum. Öncelikle Trabzonspor'un asla Sorloth u satmak gibi planı yokdu gidecek oyuncu ya Uğurcan ya Abdülkadir olacaktı fakat başkanın bir Türlü ğer kulüpler ile anlaşamaması bu transferlerin önüne geçdi ve su an aktif teklif yok. Trabzonspor kulübü de en az bir büyük satış yapmak zorunda olması sorloth iddialarını güçlendiriyor.

-Fakat Trabzonspor yönetimi Sorloth'u satamaz! Neden?

-Alternatifi yok

-Sorloth'un gidişi demek şampiyonluğun hatta zirvenin gidişi demek.

-Novak ve Sosa gidişleri ile taraftarın tepkisini çekdiniz

-Eylül ayında bir seçim var ve senden herkes zirve yarısı hatta sampiyonluk bekliyor.

-Şimdi sonuca gelelim Trabzonspor satmak istese bile palace nin izni olmalı. Trabzonspor yönetimi bu riski alabilir mi alternatif yokken. Ve istenilen rakamları verebilir mi Leipzig bunların hepsini zaman gösterecek benim düşüncem ise Sorloth'un kalacağı yönündedir.

Okuyan herkese teşekkürler 

ANTHONYSİNS61