Katil Miyim

Acaba ben bir katil miyim? Duygularını öldürenlere de katil denir mi? Evet bence denir. Onların açığa çıkmaması için bizde onları öldürdük. Bu yazıyı okuduğum bir kitaptan etkilenerek yazdım. Bu kitap beni diğer okuduğum kitaplara göre çok daha fazla etkiledi. İlk defa kendimi sorguladım. Ben bir katil miyim diye. Ben herkesin içinde bir katilin uyuduğunu düşünüyorum kimileri bunu farkediyor ve ortaya çıkarıyor kimileri de farketmeden veya farkedemeden ölüp gidiyor. Peki siz hangisini tercih ederdiniz? Bir katil olup dışarıdan korkunç bir varlık olarak görülmekmi yoksa bunu farketmeden ölmek mi? Ben ikincisini tercih ederdim çoğunuzun da bunu seçeceğine eminim.

Katil Miyim

Katil olmak.. 

Kulağa ne kadar da korkunç geliyor. Evet bencede çok korkunç ama insan acaba bende katil olabilir miyim diye düşünmeden geçemiyor. Bence her insanın ruhunda katil olmak var, kimileri bunu gün yüzüne çıkarıyor kimileri de farkedemeden ölüp gidiyor. Açıkçası bende ikincisini tercih ederim. Beni bu konuya iten düşünce ise okuduğum bir kitaptı. Kitaptaki kızı zorla katil olmaya zorluyorlardı, kız katil olmamak için çok direndi çok çabaladı. Fakat unutulan bir şey vardı o zaten bir katildi ama bunu bilinçaltına attığı için hatırlamakta zorluk çekiyordu. Hatırladıktan sonra ise her şey onun için daha kötü olmaya başladı. Artık insan öldürmek onu korkutmuyor aksine ona haz veriyordu ve okur ister istemez kendini sorgulamaya başlıyor. Acaba bende bir katil miyim? 

Bence katil olmak sadece insanları öldürmekle olmuyor. Duygularını öldürenlerde benim için bir katil. Gerçi böyle düşünürsek ozaman herkes bir katil..