HAYAT ÖPÜCÜĞÜ! (LETONYA -1 TÜRKİYE - 2)

A Milli Takımımız Dünya Kupasına katılabilme yolunda zorlu bir dönemden geçerken bizi de biraz zorluyorlar. Letonya karşısında bulunan son dakika golü ile az da olsa kalan umutlarını koruyan ekibimiz umutlarını son 2 maça taşımayı başardı.

HAYAT ÖPÜCÜĞÜ! (LETONYA -1 TÜRKİYE - 2)

Maç Öncesi

Maç öncesi hava hiç de istenildiği gibi değildi. Yeni gelen teknik direktörün doğal olarak sorgulanması ve oyuncuların istenilen mücadeleyi sahada gösterememesi ciddi bir kara bulutların üzerimizde dolaşmasına sebebiyet veriyordu. Aksi gibi Letonya ise iyi mücadele ettiği Hollanda maçından sadece 1-0 mağlubiyet ile geçti.

Maç Anları

Maç anları anlatılmaz yaşanır şeklinde gerçekleşti fakat elimden geldiğince aktarmaya çalışacağım. Letonya'nın birbirine yakın yardımlaşarak oynadığı maçta sadece bazı oyuncuların arkasına saklanan pasifize edilen oyuncularımız, sürekli uzun vuran oyuncularımız ve sadece top ayağından çıksın diye oynayan oyuncularımız ile harika cevap verdik. Letonya'nın çok net üstünlük kurduğu maçta maalesef golü de kalemizde gördük. İkinci yarıda oyuna giren oyuncularımız ile hareketlenen maçta beraberliği erken bulunca takımımız kendine geldi ve hakimiyeti tamamen ele aldı. Akıl almaz pozisyonları kaçırıp son dakikalarda tansiyonumuzu yerle bir etseler de son dakikada şansın da yardımı ile elde edip attığımız penaltı golü ile zorlu (!) Letonya deplasmanında kazanarak müthiş bir işe imza attık.

Maç Sonu

Halen Norveç'in arkasındayız ve puan kaybını bekliyoruz. Son 2 maçımızı güçlü Cebelitarık ve Karadağ ile oynayacağız. Bakalım kalan maçlar bize neler gösterecek.

Umarım sonuçlar lehimize olur fakat Dünya Kupasına bu kötü oyun ve kötü teknik ekip ile gitmeyiz.