Güven Duygusu

Güven hepimizin kırmızı noktasıdır. Bir ilişkiye başlamadan önce öncelikle o insana güvenmemiz gerekir. Bu sadece aşk değil arkadaşlık ve iş ilişkilerinde de geçerlidir.

Güven Duygusu

Zor dönemlerden geçtiğimiz bazı günlerin sorumlularından biri de aslında güven duygumuzun sarsılmasıdır. Bu sarsıntının altında yatan temel neden ise ilişkilerimizde beklediğimiz birbirinden farklı istek ve arzulardır. Tek taraflı bakıldığı zaman aslında güven duygumuzun yöneticisi kendimiziz. Siz sınırlarınızı belirlemeden bir ilişkiye başladığınız taktirde güven duygunuz elbet bir gün sarsılır. Bu sarılmanın önüne geçebilmek için öncelikle isteklerimizi ve arzularımızı bilmeliyiz. Devamında da önümüze çıkabilecek her türlü engeli nasıl aşabileceğimizi düşünmeliyiz. Elbette hepimizin beklentisi vardır fakat bu ilişkiyi sadece tek kişi yaşamıyor. Sağlıklı sınırlar çizebilirsek güven duygumuzun da rayına oturmasını sağlayabiliriz. 

''Kirpiler ileri geri hareket ederek en uygun mesafeyi ayarlamayı çalışırlar. Sonunda birbirlerini ısıtabilecekleri en doğru uzaklığı bulurlar.''