Günlük Makyaj

Merhaba arkadaşlar♡ Öncelikle bu benim ilk yazım bundan dolayı yazımda bazı ufak tefek şeyler olabilir. Yazım kuralları konusunda çok hassas bir insanım. Fakat herkes gibi benim de hatalarım, yanlışlarım olabilir. Bu konu ilginizi çekmediyse eğer farklı konular hakkında da yazabilirim. Bu sorun değil. Düzeltmemi istediğiniz bir yer yada yazmamı istediğiniz bir konu varsa eğer bunu çekinmeden dile getirebilirsiniz. Ben bugün ki yazımda günlük ve sade bir görünüm elde etmek için nasıl bir makyaj yolu izlenmeli onu sizlere aktaracağım. Keyifli okumalar dilerim. Umarım beğenirsiniz. Sizleri seviyorum ♡

 0
Günlük  Makyaj
Kızıl makyajı kastım bu tarz bir makyaj görünümüdür.
Günlük  Makyaj

 Öncelikle merhaba ! Yazımda , sizler için günlük ve sade bir görünüm elde edebileceğiniz makyajla ilgili bir konuyu ele aldım. Ben günlük makyaj da fondoten ve eyelineri tercih etmiyorum fakat yinede kararı size bırakıyorum.. Keyifli okumalar! Eğer bu yazımı beğenirseniz , bir sonraki yazımda da özel günler için yapılabilecek makyaj önerilerini sizinle paylaşmayı istiyorum. 

● Fondoten 

Hafif ve günlük bir makyaj yaparken en dikkat etmeniz gereken nokta ten makyajının natürel ten rengine en yakın tende olması gerektiğidir. Bundan dolayı ten renginizle uyumlu bir fondoten kullanmalısınız. Fakat fondoteni yüzünüze uygulamadan önce mutlaka yüzünüze krem sürmelisiniz. Bu konuda dikkatli olmanızı öneriyorum çünkü diğer türlü fondoten yüzünüzde pötür pötür kalabilir. Ve buda kötü bir görünüm olur. Ben aslında günlük makyaj da fondoteni tavsiye etmiyorum. Çünkü fazla fondoten kullanımında yüzde sivilce yapabiliyor. Fakat tabi ki siz bilirsiniz..

●Aydınlatıcı 

Özellikle buğday tenli yada koyu tenliyseniz eğer bronz tonlarda aydınlatıcıları kullanmanızı öneriyorum. Ancak açık tenliyseniz eğer, bronzerler sayesinde doğal bir görünüm elde ettikten sonra açık tonda bir aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Aydınlatıcıları ise elmacık kemiklerinize , burnunuzun ucuna , çenenize ve alnınızın tepe noktalarınıza uygulayabilirsiniz.

●Dudak rengi rujlar

Dudak renginde ve mat bitişli rujlar, doğal ve sade makyaj modellerinin vazgeçilmezlerindendir.. Dudağı kurutmayan mat rujlar önerimdir. 

●Far paleti 

Hafif göz makyajı için doğal tonlu farlar içeren bir far paleti tercih edebilirsiniz. Metalik krem tonlarında bir far ile doğal ve sade bir görünüm elde edebilirsiniz. Sıcak tonlu kahveler, romantik pembeler ve metalik tonlarla en doğal ama bir o kadar da göz alıcı makyajlar yapabilirsiniz..

Maskara

Hafif bir göz makyajının en önemli parçası da maskara seçimidir. Kullanacağınız maskara , kirpiklerinize yoğun bir hacim verirken ; ağırlık üretmemeli. 

Maskara fırçası seçimi 

Önerim yumuşak kıllı fırçadır. Bunun sayesinde, kolay bir şekilde tüm kirpiklere eşit bir şekilde dağılabiliyor ve ne akma yapıyor  ne de bulaşma. 

Bronz tenliler için makyaj önerisi 

Bronz tenliler için kızıl makyaj önerim. Çünkü gerçektende çok yakışıyor. Kızıl göz makyajının daha etkili görünmesi için ıslak bitişli krem farları kullanmanızı tavsiye ederim. Aydınlatıcıyı da göz pnarlarınıza sürmenizi öneriyorum.

Sarışınlar için makyaj

Çoğumuzun bildiği üzere eğer sarışınsanız mutlaka günlük de olsa birazcık makyaj uygulamalısınız yüzünüze. Diğer türlü yüzünüz biraz soluk gözükebilir. Ben siz sarışınlara kırmızı  ruju çok yakıştıyorum. Toplum size sarışın olduğunuz için mutlaka makyaj yapma konusunda baskı uygulasa bile  bence sürekli makyaj yapmak zorunda değilsiniz. Yani siz doğal halinizle daha güzelsiniz. Soluk görünen bir yüzünüz olabilir fakat bu sizin elinizde olan bir sey değil. 

Not ; size makyaj konusunda bilgi veriyorum olabilirim. Fakat bence sizin kendi yüzünüz çok daha güzel. Tabiki biraz makyajla güzelliğinize güzellik katabilirsiniz orası ayrı . Fakat daha yeni de dedigim gibi siz olduğunuz gibi yani doğal halinizle çokkk daha güzelsiniz. Sizi seviyorum bir daha ki yazımda görüşmek üzere, hoşça kalın❤

Files

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow