Güneş Kreminde Kanserojen Madde!!!

Amerika merkezli ilaç şirketi Johnson & Johnson bazı güneş kremlerinde uzun süre kullanım ile birlikte ortaya çıkan bir etken madde ve bu maddeden dolayı da kanser olabilme riskini tespit etmesi sebebi ile bazı güneş kremlerini piyasadan çekme kararı aldılar. Detaylar haberin devamında.

Güneş Kreminde Kanserojen Madde!!!

Covid-19 zamanından beri adını sürekli duyduğumuz şirketlerden birisi olan Johnson & Johnson ilaç firması yine alddığı bir kararla gündeme şok etkisi yarattı. Bazı güneş kremlerinin belirli bir süre kullanımına bağlı olarak kansere kadar sebebiyet verebilecek ''benzen'' maddesini tespit ettiler ve bu tespitin hemen ardından buna sebep olabilecek ilgili kremleri piyasadan toplama kararı aldılar.

İlaç devi firması yaptığı açıklamada ürünlerin içine nasıl girdiğini ve nelere sebep olabileceğini araştırırken aynı zamanda ileride nasıl bu ürünlerden kurtulunabilinir bunu araştırdıklarını sözlerine ekledi. Ve ayrıca şunu da belirttiler ''Toplatılan güneş kremlerinin kullanımına acilen son verilmesi gerekiyor.'' 

Bu sebeple dikkatli olmanızı tavsiye eder ve sağlıklı günler dileriz.

Siz ilaç şirketlerinin sağlık konularında gerçekten insan sağlığını mı yoksa ticari kaygıyı mı ön planda tuttuğunu düşünüyorsunuz?