GRUPLAR BELLİ OLDU!

UEFA Avrupa Liginde gruplara kalan ve doğrudan Şampiyonlar Ligine giden takımlarımızın kura sonucunda grupları belli oldu. Kim hangi grupta ve şansı ne kadar hep birlikte inceleyelim. İyi okumalar

GRUPLAR BELLİ OLDU!

Galatasaray'a Zorlu Rakipler

Galatasaray E grubunda Lazio, Lokomotiv Moskova ve Marsilya ile aynı grupta yer alıyor. İstediği gençleştirme operasyonunu başarıyla tamamlamış gibi görünse de ekibimizin işi gerçekten çok zor ve malesef bu gruptan 1. çıkma da sonuncu olma da ihtimali var. Umarız genç ve dinamik takımımız geçiş dönemini hemen atlatır ve tam randımanlı performasları ile başarıdan başarıya koşarlar.

Fenerbahçe Daha Şanslı

Fenerbaçe D grubunda Olimpiakos, Frankfurt ve Antwerp ile aynı grupta yer alıyor. İlk sıranın doğrudan üst turda, 2. sıranın play-off oynayacağı ve 3. sıranın Konferans Ligine katılacağı formatta bir kaza kurşunu ya da kura şanssızlığı (yani Şampiyonlar Liginden gelen zorlu ekiple eşleşme) yaşamazsa yoluna avrupada devam etmesi oldukça olası. 

Umarız yaklaşık 7-8 sene önce yaşadığımız gibi iki ekibimiz de avrupada çok ciddi başarılara ulaşır.

Beşiktaş'a Kura Şansı

Beşiktaş C grubunda Borussia Dortmınd, Sporting ve Ajax ile aynı grupta yer alıyor. Bu sadece diğer gruplara kıyasla bir kura şansı. Fakat temsilcimizin işi hala zor. Bakalım zorlu arenada neler başarabilecekler.