GALATASARAY

Galatasaray' ın Türk tarihine ismi geçen en meşhur futbocusu Metin Oktay' dır. Metin Oktay' ın ardından anılabilecek en güçlü isim Tanju Çolaktır. Yabancı futbolcular arasında en iyi bilinen isim ise Hagi' dir. Güzel ülkemiz Türkiye' yi dünya çapında tanıtacak şekilde başarılara imza atmış bir takımdır.

 0
GALATASARAY

Padişah ikinci Beyazıt tarafından 1481 de, Galata yakınlarında bir okul kuruldu...

1900' lü yılların başında İstanbul' da, Türk olmayan fakat Osmanlı tebaası' nda bulunan yabancı uyruklu azınlıklarca futbol oyununa artan ilgi sonucu; futbol takımı klüplerinin kurulması ile yoğun olarak gerçekleşen futbol spor faaliyetleri ve maçları, Galatasaray okulunun öğrencilerinde yoğun bir merak ve güçlü bir istek uyandırdı.

Amaçları; Türk olmayan taķimlar ile maçlar yapıp onları yenmekti. Ali Sami Yen' in güçlü öncülüğünde 1905 yılında İstanbul' da Türkiye futbol tarihine bir kapı açtılar.

Galatasaray futbol takımı, renk tercih isteğini sarı ve kırmızı renklerden yana kullandı. Sembol olarak tercih ettiği hayvan simgesi aslan idi.

Galatasaray' ın Türk tarihine ismi geçen en meşhur futbocusu Metin Oktay' dır. Metin Oktay' ın ardından anılabilecek en güçlü isim Tanju Çolaktır.

Yabancı futbolcular arasında en iyi bilinen isim ise Hagi' dir. Güzel ülkemiz Türkiye' yi dünya çapında tanıtacak şekilde başarılara imza atmış bir takımdır.

Ülkemizde Fenerbahçe ile aralarında ezeli bir rekabet vardır. Beşiktaş kardeş takımdır...

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi