FUTBOL NEDİR, NEDEN BU KADAR ÇOK SEVİLEN BİR SPOR ?

Tüm dünyada ve ülkemizde en çok sevilen spor

FUTBOL NEDİR, NEDEN BU KADAR ÇOK SEVİLEN BİR SPOR ?

Futbol denilince akan sular durur, tuttuğunuz takım, sizin canınızdan bir parça olur. Maçlarını kaçırmaz her haberini takip edersiniz. Peki nedendir insanlardaki bu futbol tutkusu.. yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada en çok sevilen neden futbol ?

          Aitlik Hissi... bu gerçekten önemli bir duygu, maçı izlerken hiç tanımadığınız bir insana sevinç anlarında sarılabilirsiniz, üzüldüğünüz, kızdığınız anlarda bunu paylaşacağınız insanlar kazandırır size.. Gönül verilen takımla bütünleşir, siz onlar olursunuz.

        Tsubasa : Efsanevi çizgi film Tsubasa bir çok insana futbol sevgisi ve tutkusunu fazlasıyla aşılamıştır.

        Bilgisayar Oyunları : Oyun konsollarında ve bilgisayarlarda oynanan futbol oyunları da kücük yaşlarda insanlarda futbol tutukusunun oluşmasına neden olmaktadır. FM, FIFA ve PES serisinin oyunları geniş kitlelere hitap etmekte.

        Çocukluğumuz : Her çocuk futbol oynamıştır, daha 3 yaşındayken bile top oynamaya başlamak tutkunun bir başlangıç noktasıdır.

        Televizyon  ve Filmler : Futbol içerikli filmler oyunun güzel yanlarını net bir şekilde ortaya koyduğu zaman hem bağımlısı oluyorsunuz , hem de futbolcu olma hayali de kuruyorsunuz..

         Rekabet : Galatasaray- Fenerbahçe, Ronaldo- Messi gibi izlemesi, takip etmesi heyacanlı ve sürükleyici olan futbol.. tutkulu olunmaz mı ?

         Süper Yıldızlar : Saygıdan ödün vermeden, oynadıkları oyunu mükemmel oynayan ve yaşamlarıylada örnek olan futbolcuların hayranı olmamak mümkün mü..

Tüm bunların yanında Uluslarası Turnuvalar, Akraba etksi, Transfer süreci, Tribün Şovları  futbolu sevmemiz için nedenlerden değil mi ????????????