FENERBAHÇE EVİNDE ÜZGÜN! FENERBAHÇE - 0 OLYMPİAKOS - 3

UEFA Avrupa Liginde temsilcimiz Fenerbahçe büyük umutlarla girdiği sezonda Avrupa'ya istediği gibi başlayamadı. İlk maçta deplasmanda Frankfurt ile berabere kalan temsilcimiz, ikinci maçında ise evinde Olympiakos'a mağlup oldu.

FENERBAHÇE EVİNDE ÜZGÜN! FENERBAHÇE - 0 OLYMPİAKOS - 3

Maç Önü

Takımın büyük bir bölümünden faydalanamayan temsilcimizde hava parçalı bulutlu gözükse de ligdeki savunma düzeni ve en az gol yiyen takım konumunda bulunması puan ve puanlar için umut veriyordu. Evimizde oynayacağımız maçta rakibin temkinli oynaması beklense de hızlı hücumlar için tanıdık ve çok tehlikeli isimleri vardı ve dikkat etmeliydik. Böyle bir havanın hakim olduğu ortamda maç başladı.

Maç Anı

Seyirci desteği tabi ki pandemi öncesindeki gibi olmasa da diğer takımlara kıyasla gayet güçlü ve yerinde bir destek vardı. İstekli bir oyun olmasına karşın adeta bal yapmayan arı gibi vızlıyordu takımımız. Rakip takım ise gayet sabırlı ve pozisyonlar bularak istediği oyunu oynuyordu. Üstüne net pozisyonlar vermeyerek 2.bölgeyi kalabalık tutmayı başarıyorlardı. Malesef 3'lü savunmada Novak'ın sağ stoperde yer alması ve bu seviyeler için yeterli performans gösterememesi sonucunda golü yedik. Aslında her şeye rağmen oyundaki mücadele ve seyirci desteği ile maçı çevirebilirdik fakat Pelkas'ın direkten dönen bir topu var ki maç adeta orada bitti bizim için. Ve malesef arkadaki boşluğu çok iyi değerlendiren rakip 3-0 galip gelmeyi başardı.

Maç Sonrası

Açıkcası Avrupa'da işler hiç iyi gitmiyor fakat Fenerbahçe kültürü ve ülke puanı düşünüldüğünde kesinlikle toparlanması gereken bir Fenerbahçe var. Halen iyi bir durumdayız çünkü grubun en zayıf halkası ile oynayacağımız 2 maç ve evimizde Frankfurt ile oynayacağımız bir maç var bu maçlarda alınabilecek 9 puanın bizi kesinlikle ilk ikiye sokacağını düşünüyorum. Ve eğer devamında bir kura şansı yakalayabilirsek, umarım UEFA Son 16'da 3 büyük takımımızı görebiliriz. (Beşiktaş CL 3. olarak)