FENERBAHÇE

Türkiye' de önemli futbol başarılarına imza atan Fenerbahçe, üç büyük takım arasında yerini almaktadır. Efsanevi futbolcusu Lefter' dir. Ayrıca Rıdvan Dilmen' de iyi futbolu ile anılmaktadır. Türkiye' ye Rüştu Rençber' i iyi bir kaleci olarak kazandırmıştır.

 0
FENERBAHÇE

Fenerbahçe spor kulubü 1907 yılında İstanbul ili Kadıköy ilçesinde kuruldu. Renk tercihini sarı lacivertten yana kullanan kulüp , sembol olarak ise hayvan figürlerinden sarı kanaryayı tercih etti.

Türkiye' de en fazla destekçiye, taraftara sahip takım olarak yer etti. Herkesin çok sevdiği ve halada izlemeye doyamadığı Hababam Sınıfı serilerinde dahi ismi geçti. Bu filmdeki haylaz öğrenciler Fenerbahçe' nin maçına gidebilmek için türlü numaralarla güvenliği, bazen de hocalarını kandırdılar.

Galatasaray futbol takımı ile arasında ezeli rekabet olan Fenerbahçe futbol takımı; bu rakipliğin yanına, yirmi yıla yakın bir süre önce Trabzonspor futbol takımının da neredeyse aşırı boyutlarda kelimelerle ifade  edilebilecek rekabetini ekledi. Beşiktaş futbol takımını kardeş takım olarak görmektedirler.

Türkiye' de önemli futbol başarılarına imza atan Fenerbahçe, üç büyük takım arasında yerini almaktadır.

Efsanevi futbolcusu Lefter' dir. Ayrıca Rıdvan Dilmen' de iyi futbolu ile anılmaktadır. Türkiye' ye Rüştu Rençber' i iyi bir kaleci olarak kazandırmıştır.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

MelihYALÇINÖZ Eğitim Fakültesi Lisans Mezunu İnsan Hakları Yüksek Lisans Mezunu Askeri Madalya Sahibi