FENERBAHÇE 1 PUANI TEK GOLLE ALDI

UEFA'da yoluna devam eden temsilcilerimizden Fenerbahçe, Almanya deplasmanında Frankfurt karşısında ilk maçına çıkıp uzun bir aradan sonra Avrupa Arenasında sahne aldı. Grubunda favori konumunda bulunan ekibimiz ilk deplasmanından bir puan ile dönmeyi başardı.

FENERBAHÇE 1 PUANI TEK GOLLE ALDI

Maç Önü

Grubunda favori konumunda bulunan Fenerbahçe'nin grubunda tüm maçlarda alacağı galibiyetlerden hiçbiri sürpriz olmazdı. Fakat Alman ekibinin direnci ve maçın deplasmanda olması sebebi ile 1 puanın da mevcut durumda kötü bir senaryo olmadığı düşünülüyordu.

Maç Anı

Fenerbahçe'nin dünya starı Mesut Özil'in Avrupada Fenerbahçe forması ile attığı ilk golle birlikte öne geçmesine ve ardından hücumda çok önemli fırsatları yakalamasına rağmen atamayana atarlar kuralı işledi ve şansız bir şekilde yenilen golle ilk yarının sonunda maça denge geldi. Ardından her iki tarafa da gelebilecek olan maçta Fenerbahçe beklenilen oyunundan da daha iyisini oynayarak kalan maçlar için umut verdi ve rotasyonda daha az yer alan oyuncuların performansı da yüzleri güldürdü.

Maç Sonrası

Oyuna bakıldığında 1 puan üzücü dursa da oynanılan oyun ve deplasmandan 1 puan ile dönülmüş olması mantık çerçevesinde gayet güzel bir sonuç. Oynanan oyundan memnun olan taraftar ve diğer gruplara göre nispeten kolay olan grup düşünüldüğünde gelecek için Avrupada başarı temsilcimiz için bir hayal değil. Umarız tüm temsilcilerimiz çok önemli başarılara imza atarlar.