Fakebit

Twitchten aklanan kara para hakkında yayıncıların kredi kartı hırsızlarıyla birlikte yaptıkları büyük dolandırıcılık ve kara para aklama olayları,çok sevilen yayıncıların yaptığı dolandırıcılıklar.

Fakebit

Fakebit olayı birçok yayıncının yaptığı,yapmaya devam ettiği,ve kendini suçsuzmuş gibi gösterdikleri dolandırıcılık olayıdır.

Başlı başına ünlü yayıncıları el alan bu konuda;Panky,legoo,kero vb. isimler yer almaktadır.

Peki fakebit nedir?

Fakebit yayıncıların kredi kartı dolandırıcılarıyla(hırsızlarıyla) birlikte yayıncılara atılan bağış(bit) çalıntı kredi kartlarıyla atılıyor ve yayıncılarla kredi kartı hırsızları arasında bu para bölünerek pay ediliyor.

örn;kredi kartı hırsızıyım ve çalıntı kredi kartıyla yayıncıya 5000 dolar gibi bir miktarda para attım ve twitch yayıncısıda 2500 dolarını bana göndererek 2500 ona 2500 bana şeklinde çalıntı kredi kartlarıyla kara para aklanıyor.

Uzun süredir yapılan bu dolandırıcılık bugüne kadar hiç fark edilmeyip üstüne çok fazla yayıncı tarafından yapılan birşeymiş bizde yeni öğrendik.

Adamlar dolandırıcılığı başka bir boyuta çıkarmış dokunmayın twitchimize kendi yağımızda kavrulup gidiyoduk hepsi de sevdiğimiz yayıncılardı...

#temiztwitch