FACEBOOK ve INSTAGRAM ÇÖKTÜ!

Hayatımızın artık her alanına ve her anına işlemiş olan sosyal medya mecralarından Facebook ve Instagram geçici bir süreliğine kullanım dışı kaldı ve çöktü. Tabi ki etkileri hemen ortaya çıktı. Bakalım etkileri neler olmuş.

FACEBOOK ve INSTAGRAM ÇÖKTÜ!

Nasıl Çöktü

Hem Facebook hem Instagram çöktü ve kullanım dışı kaldı. Malesef sosyal dünya ile yaşayan tüketim toplumumuz bunu saniyesinde farketti ve dünya yok oluyormuş gibi tepkilerini hemen belli ettiler ve kısa süreli sansasyonlar yaşandı. Facebook ve Instagram'ın ortak yetkilileri Twitter üzerinden bir sorun olduğunu ve hasar tespiti yaptıklarını belirlediler. Fakat sorunun kaynağı ile ilgili bir bulguya rastlamadıklarını açıkladılar. 

Etkileri

Aslında sürekli tepkiler ve mizaha alet olmaları dışında kayda değer pek bir etkisi olmasa da Twitter mecrası bir anlık dönem de olsa kullanım rekorunu tazelemiş ya da buna çok yaklaşmış olabilir. Büyük ve kayda değer tek platform olarak kaldığı için herkes sosyal medya açlığını bir süre Twitter aracılığı ile giderdi.

Sonuç

Sonuç olarak belirlenen sorun kısa sürede tamir edildi. Tabi ki bu süre bizler için kısa sosyal medya bağımlıları için gayet uzun bir süre. Sermayelerinin anlık 6 milyon dolar civarında kayıp yaşadığı da söylentiler arasında. Olayın da bir haftadan daha kısa bir sürede unutulacağını düşünürsek herhangi bir büyük kayıp doğurmadığını (6 milyon dolar eminim onlar için büyük kayıp değil) söyleyebiliriz.