Evde olumlu bir aura için bu basit değişiklikleri yapın

Evinizde değişiklik yapmak için birkaç ipucu:

 0
Evde olumlu bir aura için bu basit değişiklikleri yapın

Daha önce, 2020 yılının başında kimse zamanımızın çoğunu kapalı alanda geçireceğimizi hayal edemezdi. Bu bizi aileye yaklaştırsa da, çoğumuz yakın çevremizin ve uzayın zihinsel ve fiziksel sağlığımız üzerinde bir etkisi olduğunu fark etmeye başlayacaktık. Ev, insanın gevşeyebileceği, dinlenebileceği ve yeniden enerji toplayabileceği sıcak ve rahat bir yer olmuştur. Ancak içeride kalmak, son birkaç aydır evden çalışmak, bu duyguyu değiştirerek, mekanınızı yeniden keşfetmenizi talep ederdi.

Evinizdeki küçük değişiklikler ruh halinizi, enerjinizi ve genel refahınızı artırabilir. Kendini anlamak  , sadece rahatlatıcı değil, aynı zamanda ilham verici bir alan yaratmak kişinin zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlığını korumada uzun bir yol kat edebilir. Başlamanız için işte birkaç ipucu:

Renklerle Yaratıcılık

Atalarımız kendilerini sanat yoluyla mağara resimleri şeklinde ifade etmeye başladılar ve o zamandan çok yol katetmişken, dışavurumumuz bozulmadan kalıyor.

Renk ve yaratıcılıkla kendinize bireyselliğinizi hatırlatın. Boş bir duvarınız varsa, yaratıcı olmak için renk terapisini kullanın. Boş bir duvar her şeyin tuvali olabilir. Çalışmalar, renklerin ruh hallerini etkilemede bir rol oynadığını göstermiştir: örneğin mavi sakinleştirici, sarı ise canlandırıcı olabilir.

Kişisel resimler her zaman hoş bir katkıdır - en unutulmaz anlarınızın kolajları veya en sevdiğiniz saklanma yerlerinin baskıları, evinizde anın büyüsünü yeniden yaratmanıza yardımcı olabilir  veya  sohbet etmek ve hatta ödev yapmak için kişiselleştirilmiş bir alan yaratabilir.

İyi Mobilyalara Yatırım Yapın

Mobilya, hala ergonomik olan estetik kurulumlarla, sadece faydacı olmaktan çıkmıştır. Renkli divanlar ve puflar her odayı aydınlatabilirken, bir halı rahat ve şık arasındaki farkı yaratabilir. Doğru mobilyalar evinizde büyük bir fark yaratabilir. Örneğin, Script'in Lagoon Yatağı, zarif yastıklı yatak başı, okuma lambaları ve saklama alanıyla her yatak odasının başyapıtı olacaktır. İyi, rahat mobilyalar sizi mutlu edebilir ve kaliteli bir yatırımdır.

Küçük Değişiklikler Yapın

Bir fark yaratmak için alanınızdaki değişikliklerin büyük olması gerekmez. Mobilyalarınızı yeniden düzenlemek, alanınıza yeni bir bakış açısı kazandırabilir ve sıradanlıktan kopar. Dağınıklığı gidermek, dikkat dağıtıcı unsurları azaltmaya yardımcı olabilir ve minimalizmde bir sakinlik duygusu bulmanızı sağlar. Ev bitkilerinin basit bir şekilde eklenmesi, masanız için dekor veya odaya bağlanacak bir ayna pozitif bir aura yaratmanıza yardımcı olabilir.

İş ve Boş Zaman İçin Alanlar Belirleyin

İnsanlar içeride sıkışıp kaldıklarında çevrelerine çaba göstermeyi bırakma eğilimindedir ve bu bir olumsuzluk nedeni olabilir. Tüm işlerinizi tek bir dağınık odada yapmak uygun olsa da, ruh sağlığınıza yarardan çok zarar verir. Vücudunuzun iş ve eğlence arasında ayrım yapabilmesi için evinizde yalnızca iş için bir ofis alanı belirleyin. Rahat mobilyalarla rahat bir okuma köşesi kurun ve kendinizi hak ettiğiniz molalarla ödüllendirin.

Herkesin farklı zevkleri vardır ve kendinizi daha iyi ifade etmek için mekanınızı yeniden tasarlamak, yaşam özgürlüğünü yeniden hayal etmenize yardımcı olabilir.

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow