EN TATLI HAYVAN YAVRULARI

Dünyada sayamayacağımız kadar hayvan bulunmaktadır. Ve her bulunduğumuz saniye çok tatlı hayvanlar doğmaktadır. Şüphesiz birçok tatlı hayvan vardır ama bunların sadece 10 tanesini ele alabildim. Ve bu hayvanlar hakkında bilgiler verdim. Umarım beğenirsiniz, keyifli okumalar dilerim.

1. Yavru Fok Balığı

Yavru Fok Balığı

Birçok fok, balık ile beslenmektedir, tek başlarına yada küçük gruplar oluşturarak yaşarlar. Atlantik, Pasifik okyanusları, Kuzey Kutbu, Marmara ve Akdeniz'de yaşarlar.  Ama bazı zalim insanlar bu yavru fokların derilerinden kürk yapıyolar. 

2. Kuzu

Kuzu

Ülkemizde bir çok kuzu bulunmakta özellikle İç Anadolu bölgemizde yaşamaktadırlar. Kuru ot ve kuru yonca otuyla ile beslenmektedirler. 

3. Yavru Panda

Yavru Panda

Özellikle Çin'de yaşayan pandalar, bambu ile beslenmektedir. En tatlı hayvanlardan biri olan yavru pandalar büyüdüklerinde de çok tatlı olmaktadır. Siyah ve beyaz renkleri ile ortaya güzellik saçarlar.

4. Yavru Çita

Yavru Çita

Çitalar büyüdüklerinde ne kadar korkutucu olsalar da yavru halleri bir o kadar tatlı. Dünyanın en hızlı olan çita, en tatlı hayvanlardandır. Çitalar genellikle  Afrika'da yaşarlar ve anne çitalar yavrularına avcılığı öğretirler.

5. Yavru Kedi

Yavru Kedi

Türkiye sokakları kedilerle dolu ve bence bundan dolayı çok şanslıyız. Yavru kedilere süt vermemeliyiz çükü yavru kedilerin bünyesi zayıf olduğu için ölümlerine neden olabilir. Yavru kediler anne sütü içmelidir bunu unutmamalıyız. Eğer yavru kedi annesini kaybetmiş ise kedi süt tozu kullanmalıdır.

6. Yavru Penguen

Yavru Penguen

Penguenler bir kuş türüdür. Kanatları ile pek uçamasalarda yüzdüklerinde bu kanatlar yüzgeç görevi görür. Penguenler Güney Amerika, Avustralya, Güney Afrika ve Galapagos Adaları'nda yaşarlar. Ve  buzulların erimesinden dolayı birçok penguen ölüyor. Bunun için doğamızı korumalıyız, ozon tabakasını delen parfümleri kullanmamalıyız.

7. Yavru Tavşan

Yavru Tavşan

Tavşanlar büyüdüklerinde en az bu kadar sevimlidir. Peki tavşanlar ne ile beslenir? Belirli bir süre sonra kuru ot ve kuru yonca ile beslenirler. Tavşanların birçok türü vardır ama bazıları evde beslenmeye uygun değildir. 

8. Yavru Sincap

Yavru Sincap

Sincaplar o kadar tatlıdır ki bu listeye koymasam olmazdı. Parklarda ve ormanlarda görebileceğimiz sincaplar genelde yalnız yaşarlar. Yavru sincaplar büyüdüklerinde kışın kullanmak üzere depo etmek için tohumları toprağa gömerler. Kış olduğunda çoğu tohumu bulamazlar ve tohumlar çimlenmeye başlar. Bu yüzden sincaplar doğa için çok önemlidir.

9. Yavru Fil

Yavru Fil

Yavru filler 150 kg yakındır. Filler memeli oldukları için belirli bir süre anne süt ile beslenirler. Afrika ve Asya'da yaşarlar. Yavru fil demişken 'Dumbo' filmini izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Hayvanların kalması gereken yerinin hayvanat bahçesi değil doğa olduğunu mükemmel bir şekilde anlatıyor.

10. Yavru Ördek

Yavru Ördek

Yavru ördekleri sevmeyen yoktur. Yavru ördekler yeşilliklere bayılırlar. Göllerde yaşarlar ve perde ayaklıdırlar. Suya girdiklerinde katlanarak artar. 

Hayvanların sevimsizi yoktur, hepsi masumdur ve tatlıdır. Onları korumak bizim görevimizdir. Hiçbir şey yapamasakta evimizin önüne su koyabiliriz. Okuduğunuz için teşekkürler.