EMRE BELÖZOĞLU FENERBAHÇESİ

Fenerbahçe'de Erol Bulut dönemi sona erdikten sonra Emre Belözoğlu ile yoluna devam eden Fenerbahçe' de ne gibi değişiklikler yaşandığı, taraftarların aklında ki soru işaretlerinin cevapları, Emre Belözoğlu'nun taktik bilgisi Fenerbahçe'yi yönetmesi için yeterli mi ? gibi soruların cevaplarına bu makale ile aydınlık getiriyoruz.

EMRE BELÖZOĞLU FENERBAHÇESİ

Nedir bu Emre Belözoğlu faktörü ? Fenerbahçe'yi gözle görülecek kadar etkiledi mi ? Bu soruların cevabına gelin beraber göz atalım.

Öncelikle Fenerbahçe taraftarının gönlüne hırsıyla, isteğiyle, arzusuyla, kavgacı yapısıyla taht kurmuş isimlerin önde gelenlerinden biridir Emre Belözoğlu. Çoğu kişi kavgacı yapısını şiddet olarak algılayabilir ama ben kavga kelimesini Emre Hoca için ayrı bir parantez açıyorum. Kavgacı dememin sebebi onun inandığı, bağlı kaldığı değerlere sonuna kadar tutunması ve tümüyle mücadele etmesidir. 

Fenerbahçe'nin başına geçtiği ilk zamanlar medyada ''Antrenörlük için yeterli taktik bilgisi var mı ? '' başlıkları çok fazla görüldü. Kendisine yapılan röportajda ''Taktik bilgime güveniyorum.'' diye cevap veren Emre Belözoğlu'nun kariyeri  Zeytinburnu Altyapı'dan Galatasaray, Newcastle,İnter, Fenerbahçe, Başakşehir' e kadar uzanan bir yol... 

Fenerbahçe' de meydana getirdiği değişikliklerden kısaca bahsedelim. Öncelik olarak sezonun ilk maçlarına bakıldığı zaman takımın birbirinden kopuk henüz takım olmayı başaramayan bir Fenerbahçe olduğu aşikar. Zaman zaman futbolcuların maç içerisinde ekrana yansıyan diyalogları takımda bir disiplinin olmadığını da gösteriyordu. En önemli şeylerden biri de takımın lider oyuncusu niteliğinde biri yoktu.

Emre Hoca geldikten sonra işte tam da bunlar oldu. Erol Bulut'un ısrarla oynatmaya çalıştığı dağınık, isteksiz, ruhsuz 4-3-3 oyun taktiği yerine çıktığı maçtan beri 4-6-0 tarzında oynatığı oyun, oyuncuların birbirlerini desteklemesi, aile ortamı kurulması, taraftarın arzuladığı hırs, istek, galibiyet isteyen Fenerbahçe  görüntüsünü Emre Belözoğlu, akıllardaki taktik bilgisi gibi konularda taraftarın kafalarındaki soru işaretlerini kaldırarak Fenerbahçe'nin ihtiyacı olduğu değerleri yeniden yeşerten bir isim olduğu ortaya çıktı.