ELON MUSK BİTCOİN İLE YENİDEN...

Yaptığı başarılı ve başarısız projelerle gündeme geldiği gibi aynı zamanda kripto para yatırım gündeminde de adını sıkça duyduğumuz ELON MUSK daha önce askıya aldığı Tesla arabalarını Bitcoin ile satın alma kararını büyük olasılıkla tekrar başlayacağını duyurdu.

ELON MUSK BİTCOİN İLE YENİDEN...

Adını gündemde özellikle de kripto para borsası konuları ile sık sık duyduğumuz elekrikli otomobil üreticis Tesla'nın üst yöneticisi ELON MUSK mayıs ayında insanların çevreci isyanlarının da etkisi ile Bitcoin ile Tesla arabasının alım veya satımının yapılmasına çevreye verilen zararı gerekçe göstererek karşı çıkmıştı ve bu fikri rafa kaldırmştı. Daha sonrasında kendisinin de Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımlarının bulunduğunu açıklayan ELON MUSK kriptoların artık daha çevre dostu faliyetlere geçmesini ve buna örnek olarak bazı kapatılan yerleri örnek göstererek Bitcoin ile Tesla arabasının alım satımına büyük olasılıkla yeniden başlanılacağını duyurdu.

ELON MUSK ve KRİPTO

Daha önce kripto paraların önemli ismleriyle sıkça karşı karşıya gelen Elon Musk'ın bu tavrı yatırımcıları düşündürüyor. Belirtilen önemli isimler Elon Musk'ın küçük yatırımcıların parasına göz diktiğini söylerken Elon Musk ise hep beraber kazanmanın peşinde olduğunu belirtmişti.

Peki siz kripto paralar ve bitcoin geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz? Elon Musk sizce düşüncelerinde samimi mi yoksa tamamen çıkarları doğrultusunda hareket edip küçük yatırımcıda mağduriyet yaratacak mı?