Elektrik ve yakacak desteği! Başvuru yok,

Elektrik ve yakacak desteği! Başvuru yok, fatura ile PTT'ye giden parasını alıyorVatandaşlara kış yardımı geliyor. Hem elektrik hem de yakacak desteği yapılıyor. Devlet eli ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmaya devam ediyor. Yakacak yadımı almak isteyenler e-Devlet üzerinden müracaat yapabiliyor. Elektrik desteği için ise fatura ile PTT şubelerine başvurmak yeterli oluyor. Bakan Yanık devlet destekleri ile alakalı ayrıntıları açıkladı.

Elektrik ve yakacak desteği! Başvuru yok,

Yanık: “Önümüzdeki kış günlerinde yakacak ve elektrik yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza 2,5 milyar TL destek vereceğiz.” dedi.

01.11.2021 Pazartesi 11:20Güncellenme: 01.11.2021 11:20
Elektrik ve yakacak desteğine ihtiyacı olan yurttaşlar için harekete geçildi. Kış aylarının gelmesiyle yurtdaşın cebinden faturalar için daha fazla para çıkacak. Bakan Yanık elektrik ve yakacak yardımı ile alakalı ayrıntıları açıkladı. 
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi yurttaşların yakacak ve elektrik giderlerine destek olmak için toplamda 2,5 milyar TL yardım vereceklerini açıkladı.
 
Bakan Yanık, ihtiyaç sahibi yurttaşlar için desteklerin düzenli bir biçimde sürdüğünü bildirerek, özellikle kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi yurttaşlara yönelik desteklere ayrı özen gösterdiklerini kaydetti.
 
1,6 milyar TL değerinde yakacak yardımı
 
Bakan Yanık, yakacak yardımıyla ihtiyaç sahibi yurttaşlar için Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’ndan kömür tahsis ederek dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirtti. 
 
Önümüzdeki kış mevsiminde yakacak ihtiyaçlarının giderilmesi amacı ile çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Bakan Yanık, toplam değeri 1,6 milyar TL’ye ulaşan kömür dağıtacaklarını bildirdi.
 
Kış ayları boyunca yapılacak yakacak dağıtım işlemlerinin maliyetinin 40 000 000 TL olduğunu kaydeden Bakan Yanık, “Tüm Türkiye’de bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığı ile hızlı ve etkin bir biçimde ihtiyaç sahiplerimize bu dağıtımı gerçekleştireceğiz.” dedi.
 
Elektrik Tüketim Desteği 6 milyar TL’ye ulaştı
 
Elektrik Tüketim Desteği’nde ise 2019’dan bugüne dek yapılan yardımın 6 milyar TL’ye ulaştığına dikkati çeken Bakan Yanık, “İhtiyaç sahibi halkımızın elektrik faturalarına destek oluyoruz. Kasım dahil önümüzdeki 4 ayda bu çerçevede yaklaşık 920 milyon TL elektrik tüketim desteği vereceğiz.” dedi.
 
Kış mevsimi boyunca ihtiyaç sahibi yurttaşlara desteklerinin süreceğinin önemini vurgulayan Bakan Yanık, “Önümüzdeki kış günlerinde yakacak ve elektrik yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi yurttaşlarımıza 2,5 milyar TL destek vereceğiz” açıklamasında bulundu.
 
Bakan Yanık, yakacak ve elektrik yardımından yararlanmak isteyen ihtiyacı olanlara şu bilgileri verdi:
 
“İhtiyaç sahibi yurttaşlarımız, yakacak yardımına e-Devlet üzerinden başvurabilecek. Diğer yandan Elektrik Tüketim Desteği’ni ise düzenli sosyal yardım programlarından faydalanan ailelerimize hali hazırda veriyoruz.  Herhangi bir kuruma müracaat yapmalarına gerek yok. Sadece kimlik kartları ve elektrik faturaları ile PTT şubelerine gitmeleri yeterli olacak” dedi.