Eğitimde kalite

Velilerimizin okul arayışına girdiği şu günlerde ,karşımıza sık sık eğitimde kalite başlıklı reklamlar düşmektedir .Özel okullar afiş afiş reklamlarını yapmakta ,velileri çekmeye çalışmaktadır.Peki eğitimde kalite nasıl olmalıdır

Eğitimde kalite

        2021-2022 Eğitim öğretim yılının başlamasına sayılı günler kaldı.Veliler telaşla okul arayışına girdiler.Biz anne babalar çocuklarımızın kaliteli eğitim  almasını istiyoruz.Çok duyduğumuz bu kelimeler eğitimde neyi ifade eder . Hangi okul olmalıdır ,,nelere dikkat edilmelidir?

        Öncelikle şunu söyleyebilirim ki okullarımızds fedakar çalışan öğretmenlerimiz vardır.Etrafımızdaki Okullar ihtiyacımız olan eğitimi karşılayabiliyor mu yoksa özel okul mu tercih etmeliyiz. sorguladıktan sonra özel okul arayışı içerisine girilmelidir..Okullarımızda eğitim tam zamanlı gerektiği şekilde verilmektedir.Tabiki fiziki şartlar sizin için yeterli değilse ve ekstra yapılmasını istediğiniz faaliyetler varsa ancak özel okul gereksinimi doğabilir.

        Şunu unutmayalım, hangi okulda olursa olsun çocuklarımız okuyan , araştıran, sorgulayan bireyler olarak yetiştirilmelidir.Özgürce fikirlerini ifade edebilmeli ve neyi neden yaptığını bilmelidir.Hangi okulda olursa olsun öğretmen arkadaşlarımız karşısındaki minicik yürekleri sahiplenmeli çağdaş sorgulayan , araştıran bireyler yetiştirmeye çalışmalıdır.

      Fedakar çalışan , işini severek yapan öğretmenlerimize çok iş düşmektedir.Nacizane fikirlerimi paylaşmak istedim.Çocuklarımız herşeyin en güzelini hakediyor.Sağlıklı başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum