Dünya Çapında En Çok Satan 5 Kitap ve Konuları

Kitaplar, bizi uçsuz bucaksız dünyalara sürükleyen, bize farklı kapılar açan ve hayal gücümüzü geliştiren kıymetli hazinelerdir. Dünya üzerinde de milyonlarca kitap yazılmıştır. Fakat bazı kitaplar bu milyonlarca tanesinin arasından sıyrılarak Dünya çapında çok ciddi bir satış sayısına ulaşmıştır ve yıllarca severek okunmuştur. Bu yazımızda da Dünyanın en çok satan 5 kitabı ve konularını öğreneceğiz.

 0

1. İki Şehrin Hikayesi

İki Şehrin Hikayesi

Charles Dickens'ın en güzel kitaplarından biri olan İki Şehrin Hikayesi, Dünya çapında en çok satan kitaptır. Kitabın konusu ise, Fransız Devrimi'ne giden süreç içerisinde Paris ve Londra'da yaşanan olaylardır. 

2. Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi

J.J.R. Tolkien tarafından yazılan Yüzüklerin Efendisi, epik fantezi türündeki romandır. Seri halinde yazılmış olan bu roman 3 kitaptan oluşur. Kitap; Kara Lord olarak da bilinen Sauron'un,efendisi Melkor'un görevini tamamlamak üzere Orta Dünya'daki halkların zaaflarından yararlanıp yaptığı " güç yüzüklerinin " etrafında döner.

3. Küçük Prens

Küçük Prens

Antonie de Saint-Exupery tarafından yazılan bu kitabın konusu, kendi galaksisindeki kendi gezegeninde tek bir gül ile yaşayan  Küçük Prens adlı başkahramanımızın, başka gezegenleri gezme arzusuyla gülünü bırakıp yolculuğa çıkmasıdır. Ancak bu yolculuk aslında büyümeyi simgeler. Hem çocukların hem de büyüklerin severek okuyabileceği bu kitap felsefi yönden oldukça zengindir.

4. Harry Potter ve Felsefe Taşı

Harry Potter ve Felsefe Taşı

J.K Rowling tarafından yazılan Harry Potter roman serisinin bir kitabı olan Harry Potter ve Felsefe Taşı'nın konusu; Gryffindor'a seçildiği için daha ilk yılından Malfoy ailesinin düşmanı olan Harry'nin, okulda bir gün arkadaşları ile birlikte, girilmesi yasak olan üçüncü koridora girmeleri ve burada üç başlı bir canavarın koruduğu felsefe taşını bulmalarıdır. 

5. Hobbit

Hobbit

J.R.R. Tolkien'in bir diğer en çok satanlar listesine giren kitabı Hobbit'in konusu Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin başlangıcında yaşanan olaylardır. Kitabın başkahramanı ise Yüzüklerin Efendisi kitabındaki başkahraman Frodo Baggins'in amcası Bilbo Baggins'dir. 

Senin Tepkin Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow